خیلی دور، خیلی نزدیک؛ مسی به رکورد دایی می‌رسد؟

خیلی دور، خیلی نزدیک؛ مسی به رکورد دایی می‌رسد؟

پایگاه خبری فوتبالی – بعد از شکسته شدن رکورد علی دایی توسط کریستیانو رونالدو باید منتظر باشیم که به زودی لیونل مسی هم از رکورد شهریار فوتبال ایران عبور کند.

به گزارش فوتبالی، شب گذشته مراسم اهدای توپ طلای نشریه فرانس فوتبال برگزار شد و این جایزه برای هشتمین بار به لیونل مسی تعلق گرفت. فوق ستاره فوتبال جهان و آرژانتین در سال 2022 موفق شد تنها عنوانی را که در دوران فوتبالش به دست نیاورده بود با قهرمانی در جام جهانی فتح کند.

مسی علاوه بر قهرمانی جام جهانی توانست موفق شد توپ طلای جام جهانی 2022 و همچنین کفش نقره‌ای این مسابقات را از آن خودش کند. مسی با 7 گل زده و 3 پاس گل بعد از کیلیان امباپه دومین گلزن برتر جام هم شد.

مسی در بازی فینال جام جهانی دو گل از 3 گل تیمش را زد و تعداد گل‌های ملی‌اش را به عدد 98 و خودش را به رده سوم جدول بهترین گلزنان ملی جهان رساند. این در حالی بود که کریستیانو رونالدو در جام جهانی فقط یک گل زد اما با همچنان با 119 گل بهترین گلزن جهان باقی ماند.

نفر دوم این لیست هم علی دایی است که 108 گل زده است. بعد از پایان جام جهانی فوتبالدوستان ایرانی امیدوار بودند مسی از بازی‌های ملی خداحافظی کند تا نتواند جای دایی را در رده دوم این جدول بگیرد.

اما نه تنها این اتفاق نیفتاده است بلکه او در 5 بازی که تیم ملی آرژانتین را پس از جام جهانی همراهی کرده موفق شده 8 گل دیگر هم بزند و تعداد گل‌های ملی‌اش را به 106 برساند. او با زدن 3 گل دیگر رکورد علی دایی را می‌شکند و به رده دوم جدول صعود می‌کند.

دو بازی بعدی تیم ملی آرژانتین در روزهای 25 و 30 آبان برگزار می‌شود که اتفاقا بازی‌های سختی هم هست. اما نکته این است که آرژانتین پس از باخت در اولین بازی جام جهانی 2022 مقابل عربستان، 14 بازی دیگر برگزار کرده و همه آنها را برده است.

آرژانتین در فیفادی بعدی که روزهای برگزاریِ بازی‌های انتخابی جام جهانی 2026 است باید با تیم‌های ملی اروگوئه و آرژانتین بازی کند. در حال حاضر در جدول رده بندی این منطقه آرژانتین با 4 بازی و 4 برد اول است. اروگوئه و برزیل هم با 7 امتیاز در رده‌های دوم و سوم هستند

به این ترتیب روشن است که آرژانتین بازی‌های بسیار دشواری در پیش دارد و ممکن است مسی در این فیفادی نتواند به رکورد علی دایی برسد یا از آن عبور کند. اما نکته دیگر این است که مسی تا امروز 6 بار به اروگوئه و 5 بار به برزیل گل زده است. در واقع بعد از بولیوی و اکوادور که به ترتیب 8 و 7 بار از مسی گل خورده‌اند، اروگوئه و برزیل بیشترین گل را از فوق ستاره آرژانتینی دریافت کرده‌‌اند.

1359