تایید نظر علی پروین و شجاع؛ ملی‌پوشان الهلال نیمکت‌نشین شده‌اند

تایید نظر علی پروین و شجاع؛ ملی‌پوشان الهلال نیمکت‌نشین شده‌اند

پایگاه خبری فوتبالی– الهلال بیشترین سهم را در تیم ملی عربستان دارد اما تعدادی از این ملی‌پوش‌ها، ذخیره‌نشین ستاره‌های خارجی در تیم باشگاهی‌شان شده‌اند.

به گزارش فوتبالی، باشگاه الهلال عربستان در بازی‌های اخیرش نتایج خوبی نگرفته است و به همین دلیل ژرژ ژسوس سرمربی پرتغالی این تیم تحت فشار قرار دارد. آنها در اولین بازی لیگ قهرمانان آسیا در ورزشگاه خانگی خودشان به زحمت توانستند از نوف باخور ازبکستان یک تساوی بگیرند.

در بازی هفته هفتم لیگ هم مقابل تیم ضمک که تیم چهاردهم جدول است به تساوی رسیدند. روز گذشته هم در جام حذفی عربستان، به زحمت و با یک گل از سد تیم الجبلین گذشتند. الجبلین در لیگ حرفه‌ای عربستان نیست و جزو تیم‌های دسته اول این کشور محسوب می‌شود.

این نتایج باعث شده شایعاتی درباره احتمال برکناری این مربی منتشر شود. البته الهلال در لیگ حرفه‌ای عربستان بد نتیجه نگرفته و با یک امتیاز کمتر از الاتحاد در رده دوم جدول قرار گرفته است.

چیزی که باعث شده انتقادها از ژسوس بیشتر شود حضور چند ستاره بزرگ در ترکیب الهلال است. این تیم با حضور ستاره‌هایی مثل نیمار، میتروویچ، کولیبالی، مالکوم، نوس و ... در هفته‌های اخیر خوب نتیجه نگرفته است.

نکته نگران کننده دیگری هم درباره الهلال وجود دارد. این بیشترین سهم را در تیم ملی عربستان دارد. در دو بازی تدارکاتی اخیر عربستان مقابل کاستاریکا و کره جنوبی، 8 و 9 بازیکن الهلال در ترکیب اصلی بودند!

اما نکته این است که حضور ستاره‌های بزرگ در این تیم باعث شده برخی ملی‌پوشان الهلال جایگاه‌شان را در این تیم باشگاهی خودشان از دست بدهند. مثلا در 3 بازی اخیر الهلال محمد کنو، ناصر الدوساری، عبدالله الحمدان و سعود عبدالحمید که بازیکن اصلی تیم ملی هستند در نیمه دوم و به عنوان بازیکن جانشین وارد زمین شدند.

این همان نکته‌ای است که قبلا علی پروین اسطوره فوتبال ایران به آن اشاره کرده و پیش‌بینی کرده بود حضور ستاره‌ها در تیم‌های باشگاهی باعث افت بازیکنان داخلی عربستان و در نتیجه تضعیف تیم ملی این کشور خواهد شد.

شجاع خلیل‌زاده مدافع ملی پوش تراکتور هم اخیرا در مصاحبه‌ای به این مساله اشاره کرده و گفته است: «این اقدام عربستان بیشتر جنبه تبلیغاتی دارد. عربستان می‌خواهد در راستای سیاست‌های ورزشی و غیر ورزشی، اسمش را سر زبان‌ها بیندازد. من بازی‌های اخیر الهلال را دیده‌ام و 4 بازیکن فیکس تیم ملی عربستان در این تیم ذخیره شده‌اند. این شرایط قطعا به تیم ملی عربستان ضربه خواهد زد. بهترین فوتبالیست دنیا هم اگر بازی نکند، از شرایط ایده‌آل دور می‌شود

1359