بدهی شانزده میلیونی عربستانی‌ها به بازیکنان سابق و گروگان گرفتن خانواده یک بازیکن!

بدهی شانزده میلیونی عربستانی‌ها به بازیکنان سابق و گروگان گرفتن خانواده یک بازیکن!

پایگاه خبری فوتبالی - یک گزارش حاکی از آن است که باشگاه های عربستانی به بازیکنان سابق خود 16 میلیون دلار بدهی دارند و در واقع 21 بازیکن به خاطر این بدهی ها به دادگاه شکایت کرده اند و خواستار دریافت مطالباتشان شده اند.

به گزارش فوتبالی، باشگاه های عربستانی در تابستان گذشته حدود یک میلیارد دلار برای خرید بازیکنان مختلف هزینه کردند و ستارگانی همچون کریستیانو رونالدو، کریم بنزما، انگولو کانته، نیمار، ریاض محرز، روبن نوس، کالیدو کولیبالی، روبرتو فیرمینو، سادیو مانه، فابینیو و آیمریک لاپورت را به لیگ خود آوردند اما به نظر می رسد که در سوی دیگر ماجرا، بازیکنانی قرار دارند که حقوق های معوقه دارند. در حقیقت، پیش از این اتحادیه فوتبالیست های دنیا در بیانیه ای به بدهی های باشگاه های عربستانی به بازیکنان اشاره کرده بود.

لوئیز گرابان، بازیکن سابق ناتینگام فارست و بورنموث مدعی طلب 2.2 میلیون پوندی با احتساب غرامت از باشگاه الاهلی است. در حقیقت این بازیکن پس از مدتی کوتاه به علت عدم دریافت حقوقش از باشگاه عربستانی جدا شد و بعد از آن از این باشگاه شکایت کرد. در حال حاضر این شکایت در دادگاه عالی ورزش در حال بررسی است. لیساندرو آلزوگارای آرژانتینی نیز در حالی از الاهلی شکایت کرده که قراردادش پس از 38 روز با این تیم فسخ شده است.  الاهلی به بهانه مصدومیت، قرارداد این بازیکن را فسخ کرد. او در شکایت خود توانسته حکم دریافت 750 هزار یورو را از باشگاه عربستانی دریافت کند. حمدی النقاز ملی پوش تونسی مبلغ 425.445 دلار به عنوان طلب و 444.445 دلار به عنوان غرامت از باشگاه الاهلی به خاطر فسخ قراردادش دریافت کرده است. 

النصر نیز توسط دادگاه به پرداخت 2.5 میلیون دلار به پتروس هافبک برزیلی محکوم شده بو و عبدالرزاق حمدالله یکی دیگر از شاکیان این باشگاه است.  اورتون فریرا گیمارائش ملقب به "کاکا" نیز شکایتی را از باشگاه عرعر در لیگ دسته دو عربستان ثبت کرده است. وی حتی دو پیام اینستاگرامی منتشر کرد و از وزیر ورزش عربستان درخواست کمک کرد. او در نهایت بدهی 87 هزار دلاری خود را پرداخت کرد. او مدعی شده بود که باشگاه عرعر، خانواده اش را گروگان گرفته است و مانع از پرواز آنها به کشورشان می شود!

4125