فکری: تیم ما جوان است و باید برای آن هزینه داد/ کل بودجه هوادار اندازه یک بازیکن تراکتور است

فکری: تیم ما جوان است و باید برای آن هزینه داد/ کل بودجه هوادار اندازه یک بازیکن تراکتور است

پایگاه خبری فوتبالی- سرمربی تیم فوتبال هوادار تهران گفت: در دیدار مقابل تراکتور روی دروازه ما نیز موقعیت‌هایی بود و هر دو تیم می‌توانستند به گل‌هایی برسند.


به گزارش فوتبالی، محمود فکری پس از شکست یک بر صفر تیم فوتبال هوادار تهران مقابل تراکتور تبریز در هفته پنجم لیگ برتر فوتبال، اظهار داشت:  به هر دو تیم خسته نباشید و به تراکتور بابت کسب پیروزی تبریک می‌گویم. هر دو نیمه هیجان خاص خودش را داشت. در نیمه اول روی اشتباه و سخت‌گیری و یارگیری نکردن بازیکنان‌مان، حریف به گل رسید. در نیمه دوم، بازیکنان هوادار بیشتر خودشان را باور کردند. تیم ما جوان است و باید برای آن هزینه داد. باید روی خودباوری بازیکنان کار کنیم، قطعاً اعتمادبه‌نفس آنها به ما کمک خواهد کرد. از دقیقه 60 به بعد، بازی بهتری را به نمایش گذاشتیم. روی دروازه ما نیز موقعیت‌هایی بود و هر دو تیم می‌توانستند به گل‌هایی برسند.

وی در ادامه افزود: در دقایق پایانی، تک به تک ما می‌توانست بازی را به تساوی بکشاند و باعث شد ما به حریف موقعیت بدهیم. تیم ما از نظم تیمی خارج شد و بازیکنان هوادار بی‌نظم بازی کردند. در مجموع بازی قشنگی شد و با توجه به میدان دادن به بازیکنان جوان، بازی خوبی را شاهد بودیم. امیدواریم روی نقاط ضعف‌مان کار کرده و آن را برطرف کنیم تا بتوانیم نتیجه بگیریم.

سرمربی تیم فوتبال هوادار تهران خاطر نشان کرد: خواهشی که از خداداد افشاریان دارم این است که روی انتخاب داور چهارم حساسیت بیشتری به خرج بدهند. اشتباهات داوری که به سود ما نمی‌شود، اما تجربه داور چهارم مهم است که نیمکت‌ها را به‌هم نریزد. داور چهارم آرامش نداشت و به داور می‌گفت کارت زرد بدهد. همین داور خطاهایی را که باید به سود ما گرفته می‌شد، به داور وسط انتقال نمی‌داد، اما خیلی راحت خطاهایی را که علیه ما بود، اعلام می‌کرد! مجبوریم با این شرایط بسازیم، ولی خواهش می‌کنم این شکلی پیش نرود که با اعتراض‌های ما عدالت را برقرار کنند. البته خودمان هم باید تلاش کنیم بازی‌های بهتری به نمایش بگذاریم و امتیازهای لازم را کسب کنیم.

فکری در مورد اینکه مشخص نبود بازی‌های لیگ برتر در چه تاریخی برگزار می‌شود، گفت: قبل از بازی اشاره به یکسری عدم برنامه‌ریزی‌ها کردم. بازی روز گذشته پرسپولیس - النصر عربستان را دیدیم. وقتی بازی‌ها تعطیل می‌شود بازیکنان به استراحت نمی‌روند، بلکه با فشار بیشتری صبح و بعدازظهر تمرین می‌کنند تا آمادگی‌شان را حفظ کنند. اگر بخواهیم در طول سال چندین بار بدنسازی انجام دهیم، اسمش بدنسازی نمی‌شود، بدن‌سوزی می‌شود. با این شرایط نه می‌توانیم تمرین نکنیم و نه فشاری بیاوریم. وقتی مسابقات سر زمان خودش برگزار شود نیازی به فشار تمرینات نیست و بازیکنان در جریان بازی‌ها آماده می‌شوند. در بازی پرسپولیس - النصر درست است که می‌گویند چمن خراب بود، ولی با توجه به عدم برگزاری مسابقات، بازیکن مستعد آسیب‌دیدگی است. پرسپولیس تعویض زودهنگام داشت و یک بازیکن نیز بیرون رفت تا 9 نفره بازی کنند. یکی از بازیکنان نیز دستش را بالا برده بود و نمی‌توانست به بازی ادامه دهد. این مشکل را فقط من در هوادار ندارم و همه با آن روبه‌رو هستند.

«خواهش می‌کنم به جای تعطیلی مسابقات، برنامه ریزی را درست کنند.»، وی با بیان این جمله ادامه داد: الگوبرداری از دنیا کاری ندارد. بهتر است محکم روی برنامه‌ریزی‌مان باشیم. تیم‌هایی که در آسیا حضور دارند دو تیم برای بازی کردن دارند. نباید اینطور باشد که مسابقات باشگاهی را به خاطر آسیا یا به خاطر بازی‌های تیم ملی و امید تعطیل کنند. آمار بگیرید چقدر بازیکنان رباط صلیبی پاره کرده‌اند. اینها فشارهایی است که به بازیکنان وارد می‌شود و فوتبال‌مان ضرر می‌کند. الان پس از 20 روز بازی کردیم و دوباره دیدار هفته آینده‌‌مان با استقلال به تعویق افتاد. من که نمی‌توانم 16 روز به بازیکن استراحت بدهم، مجبورم به بازیکن صبح و بعدازظهر تمرین بدهم. امیدوارم به دوستان برنخورد، ولی بی‌برنامگی به ما ضربه زده است.

سرمربی تیم فوتبال هوادار در مورد اینکه داریوش شجاعیان در آخرین دقایق وقت‌های تلف شده نیمه دوم دروازه بدون دروازه‌بان تیمش را از گل خوردن نجات داد و آیا بهتر نبود دقایق بیشتری بازی کند، گفت: بچه‌هایی که بازی می‌کردند، عملکرد خوبی داشتند. از تعویض‌هایی که انجام دادیم هم راضی بودم. فقط اواخر بازی بی‌نظمی داشتیم، به خصوص در خط دفاع که موقعیت‌هایی به حریف دادیم.

فکری در واکنش به این سؤال که تیمش در برخی بازی‌ها سفت و محکم بازی می‌کند، ولی در برخی دیدارها عملکرد چندان خوبی ندارد، یادآور شد: فیلم‌هایی که شما دیدید با ما فرق می‌کند! کل بودجه هوادار اندازه یک بازیکن تراکتور است. زیاد وارد این داستان‌ها نشویم که بگویند فکری چنین حرف‌هایی زده است. جلوی ذوب‌آهن بازی خوبی انجام دادیم، تیمی که در زمین خودش بازی می‌کرد. می‌توانستیم در دیدار با ذوب‌آهن برنده باشیم. زاویه نگاه من با شما فرق می‌کند، ولی اگر ضعف‌هایی باشد سعی می‌کنیم آنها را برطرف کنیم.

2636