خوش شانسی عجیب سپاهان؛ دانشگر از دو آفساید جان سالم به در برد!

خوش شانسی عجیب سپاهان؛ دانشگر از دو آفساید جان سالم به در برد!

پایگاه خبری فوتبالی - گل سپاهان به نیروی هوایی در شرایط مشکوک به آفساید زده شد؛ اما داور و VAR یک تصمیم خوب به نفع سپاهان گرفتند.

به گزارش فوتبالی، سپاهان اصفهان فقط 4 دقیقه بعد از این که از نیروی هوایی عراق گل خورد توانست گل مساوی را بزند. این گل را محمد دانشگر زد که چند دقیقه پیش، روی گل نیروی هوایی مرتکب یک اشتباه ناخواسته شده بود.

این گل مشکوک به آفساید بود و داور ناچار شد برای اتخاذ تصمیم درست، به VAR مراجعه کند. به نظر می‌رسید در لحظه‌ای که فرشاد احمدزاده توپ را با پای چپ سانتر می‌کند دانشگر در آفساید قرار دارد.

اما داور با تماس طولانی‌ای که با اتاق VAR داشت گل سپاهان را درست اعلام کرد. بعد هم تصویری روی آنتن رفت که نشان می‌داد تصمیم داور درست بوده و دانشگر در لحظه زدن ضربه اول در آفساید نبوده است.

اما گل دانشگر در این لحظه زده نشد. توپ ارسالیِ احمدزاده ابتدا به بدن دانشگر خورد و سپس به بدن دروازه‌بان نیروی هوایی خورد. در این لحظه دانشگر در آفساید نبود اما بعد از این اتفاق، نیلسون مدافع سپاهان وقتی روی زمین افتاده بود به توپ ضربه زد و توپ را مجددا به دانشگر داد. دانشگر هم این بار موفق شد توپ را وارد دروازه کند.

تیم VAR فقط صحنه اول را که مشکوک به آفساید بود بررسی کرد. اما در بررسی صحنه از زوایای مختلف به نظر می‌رسید در لحظه‌ای که نیلسون توپ را به دانشگر پاس می‌دهد دانشگر در آفساید بوده است. اما بررسی دقیق‌تر نشان داد دانشگر در لحظه‌ای نیلسون به توپ ضربه زد کاملا بیرون از زمین بوده است و به این ترتیب آفساید در این صحنه هم منتفی است.

می‌شود گفت روی این گل، سپاهان خیلی خوش‌اقبال بود. چرا که به شکلی عجیب از دو صحنه مشکوک به آفساید گریخت.

1359