حمایت ستاره چلسی از رفتار دروازه‌بان آرژانتین در فینال جام جهانی 2022

حمایت ستاره چلسی از رفتار دروازه‌بان آرژانتین در فینال جام جهانی 2022

پایگاه خبری فوتبالی - انزو فرناندز ستاره آرژانتینی چلسی علیرغم حمایت از رفتار امیلیانو مارتینز در فینال جام جهانی، او را احمق دیوانه خطاب کرد.

به گزارش فوتبالی، در اواسط فصل 2022/23، تیم‌های فرانسه و آرژانتین فینال جام جهانی 2022 قطر را در ورزشگاه لوسیل برگزار کردند. در ابتدا آلبی سلسته با درخشش آنخل دی ماریا با دو گل پیش افتاد، اما تنها در 3 دقیقه، فرانسه با گلزنی کیلیان امباپه دو گل زد تا بازی به وقت‌های اضافی برود. در وقت‌های اضافی لیونل مسی دوباره برای آرژانتین گلزنی کرد، اما دوباره امباپه اجازه نداد تا شادی آرژانتینی ها تکمیل شود و با گلزنی‌اش از روی نقطه پنالتی، بازی را به ضربات پنالتی کشاند، اما در نهایت آرژانتین با درخشش مارتینز در ضربات پنالتی پیروز شد تا مسی برای اولین بار جام قهرمانی را بالای سر ببرد. 

به نقل از سایت گل، بعد از این حرکات مارتینز در فینال، اتحادیه جهانی فوتبال قوانینی جدید در خصوص ضربات پنالتی وضع کرد که دیگر گلر حق ندارد حرکتی اذیت کننده انجام دهد و حواس پنالتی زن را پرت کند. حالا انزو راجع به این گفت: "بله، من هم تغییر قوانین رو دیدم. نمی دانم درست است یا غلط، اما به نظرم جزوی از بازی فوتبال است. البته وقتی مارتینز در تیم حریف است، شما می خواهید او را بکشید چون غیرقابل تحمل است. او احمق دیوانه است، اما اگر در تیم حریف باشد، بدتر نیز می شود."

4416