رستگاری وستهام در دقیقه 90 در فینال لیگ کنفرانس/ دیوید مویس به جام اروپایی رسید

رستگاری وستهام در دقیقه 90 در فینال لیگ کنفرانس/ دیوید مویس به جام اروپایی رسید

پایگاه خبری فوتبالی - وستهام با برتری دو بر یک مقابل فیورنتینا، فاتح لیگ کنفرانس شد.

به گزارش فوتبالی، چهارشنبه شب از ساعت 22:30 به وقت تهران، تیم‌های فیورنتینا و وستهام یونایتد، فینال لیگ کنفرانس را در استادیوم ادن آرنا در شهر پراگ جمهوری چک برگزار کردند. وستهام با پیروزی برابر تیم‌های آ اک لارناسا، خنت بلژیک و آلکمار به فینال رسیده و ویولا نیز از سد سیواس اسپور، پوزنان و بازل سوییس گذشت. 

در نیمه اول فیورنتینا تیم برتر میدان بود و توانسته چند موقعیت خطرناک روی دروازه تیم لندنی خلق کند، اما این فرصت‌ها با بی دقتی مهاجمان این تیم از دست رفت و نیمه اول با تساوی بدون گل به پایان رسید. 

در نیمه دوم باز هم فیورنتینا بازی را بهتر آغاز کرد، اما در دقیقه 62 یک ضربه پنالتی برای وستهام به خاطر خطای هند بیراقی اعلام شد که سعید بن‌رحما موفق شد گل اول تیم انگلیسی را به ثمر برساند. خوشحالی وستهامی‌ها تنها 5 دقیقه دوام داشت که جیاکومو بوناونتورا موفق شد گل تساوی را به ثمر برساند. در دقیقه 90 روی پاس بسیار زیبای لوکاس پاکتا، جرد بوون در موقعیتی تک به تک قرار گرفت و توانست گل دوم و پیروزی وستهام را به ثمر برساند تا این تیم انگلیسی به قهرمانی لیگ کنفرانس برسد.

دیوید مویس و شاگردانش فصل سختی را در لیگ برتر تجربه کرده بودند و اکثر فصل را برای بقا می جنگیدند، اما حالا موفق شدند به جام اروپایی برسند.

خلاصه بازی وستهام - فیورنتینا

4416