آخرین وضعیت تعیین میزبان جام ملت‌های فوتسال آسیا

آخرین وضعیت تعیین میزبان جام ملت‌های فوتسال آسیا

پایگاه خبری فوتبالی- نماینده کنفدراسیون فوتبال آسیا شرایط اندونزی برای میزبانی از جام ملت‌های فوتسال آسیا را بررسی می‌کنند.

به گزارش فوتبالی، کمتر از ۹ ماه دیگر تا شروع مسابقات جام ملت‌های ۲۰۲۴ فوتسال آسیا باقی مانده اما کنفدراسیون فوتبال آسیا هنوز میزبان هفدهمین دوره این رقابتها را تعیین نکرده است.

فدراسیون فوتبال ایران پیش از این خبر داده بود که اندونزی و مغولستان دو گزینه اصلی برای جام ملت‌های آسیا هستند و در صورت رد شرایط میزبانی این دو کشور، ازبکستان و ایران گزینه‌های جایگزین خواهند بود

نمایندگان AFC در یکی دو روز گذشته با سفر به جاکارتا بازدید و ارزیابی از امکانات و سالن‌های کشور اندونزی برای میزبانی جام ملت‌ها را آغاز کردند. در شرایطی که گفته می‌شد اندونزی به خاطر انصراف از میزبانی جام جهانی جوانان فوتبال از سوی فیفا محروم می‌شود اما به نظر می‌رسد این اتفاق تاثیری در گرفتن میزبانی جام ملت‌های فوتسال نخواهد داشت.در صورتی که میزبانی جام ملت‌ها به اندونزی برسد، حضور این تیم برای دومین دوره متوالی در این مسابقات تضمین می‌شود چرا که میزبان نیازی به حضور در مرحله مقدماتی و انتخابی ندارد.

هدایت اندونزی بر عهده محمد هاشم زاده مربی ایرانی است. هاشم زاده در سال ۲۰۲۲ با اندونزی به جام ملت‌های آسیا صعود کرد و برای نخستین بار موفق شد در تاریخ این کشور از مرحله گروهی صعود کند.

اندونزی با سرمایه گذاری گسترده در فوتسال قصد دارد در این دوره از مسابقات قهرمانی آسیا، سهمیه حضور در جام جهانی را هم کسب کند.

تیم ایران هم با هدایت وحید شمسایی با حضور در مرحله مقدماتی در منطقه آسیای مرکزی، صعود به جام ملت‌ها را دنبال خواهد کرد.

در دوره قبلی این مسابقات که در سال ۲۰۲۲ به میزبانی کویت برگزار شد، ژاپن به عنوان قهرمانی رسید و ایران نایب قهرمان شد.

6442