بسکتبال ذوب‌آهن با ترکیب ناقص به غرب آسیا رفت

بسکتبال ذوب‌آهن با ترکیب ناقص به غرب آسیا رفت

پایگاه خبری فوتبالی - تیم بسکتبال ذوب‌آهن با ۱۰ بازیکن و بدون پزشک، بدنساز و فیزیوتراپ عازم رقابت‌های غرب آسیا شده است.

به گزارش فوتبالی، تیم بسکتبال ذوب‌آهن ایران در آخرین دیدار خود از مرحله مقدماتی سوپرلیگ غرب آسیا فردا پنجشنبه، سوم اسفند به مصاف ارتدوکس اردن می‌رود.

این تیم که در حال حاضر  پس از بیروت لبنان در جایگاه دوم گروه A قرار دارد، برای تعیین جایگاه دومی یا سومی خود به مصاف نماینده اردن می‌رود.

موضوع عجیب در این مورد، اعزام تیم با ترکیب ناقص به مسابقات است. در حالی که ذوب‌آهنی‌ها می‌توانستند با ترکیبی کامل و ۱۲ نفره راهی مسابقات شوند، مسئولان این تیم تنها ۱۰ بازیکن را عازم این مسابقات کرده‌اند.

میزبان مسابقات هزینه حضور ۱۸ نفر از هر تیم شامل بازیکنان و کادر فنی را پرداخت می‌کند و سایر نفرات با هزینه باشگاه‌ها باید اعزام شوند. تیم ذوب‌آهن نیز نفرات خود را به گونه‌ای انتخاب کرده که از این تعداد تجاوز نکند. نکته قابل توجه حضور علیرضا احسانی مدیرعامل ذوب‌آهن در جمع ۱۸ نفر اعزامی است.

نماینده ایران علاوه بر دو بازیکن، دکتر کازرونی فیزیوتراپ، اصلان احمدی پزشکیار و علی مهدوی مربی بدنساز خود را هم خط زده تا کلیه هزینه‌های تیم اعزامی برعهده اسپانسر مسابقات باشد. این در حالی است که حضور پزشک، فیزیوتراپ و بدنساز ضرورت دارد و نگرانی از بابت مصدومیت بازیکنان و رسیدگی به آنها را بالا می‌برد.

همچنین از تیم ذوب‌آهن شنیده می‌شود تعدادی از بازیکنان درگیر سرماخوردگی هستند و ارسلان کاظمی و سجاد مشایخی به عنوان ملی‌پوشان تیم هم مصدومیت جزئی دارند. حضور فیزیوتراپ و پزشک برای کنترل وضعیت بیماری بازیکنان و همچنین مصدومیت‌های احتمالی در مسابقات ضروری است اما باشگاه ذوب‌آهن حاضر نشده هزینه‌ای صرف کند و تیم خود را ناقص اعزام کرده است‌.

این دومین بار است که تیم ذوب‌آهن با ترکیب ناقص به مسابقات اعزام می‌شود. بار اول در هفته نخست مسابقات با ۱۰ بازیکن عازم شد و این بار در اقدامی عجیب علاوه بر دو بازیکن و فیزیوتراپ، پزشک و بدنساز خود را هم خط زده است و مدیرعامل باشگاه ترجیح داده خودش در کنار تیم باشد. 
1470