محمدرضا گرایی در بیشکک یا بوداپست کشتی می‌گیرد

محمدرضا گرایی در بیشکک یا بوداپست کشتی می‌گیرد

پایگاه خبری فوتبالی- محمدرضا گرایی به احتمال فراوان در ماه‌های پیش رو در یکی از دو تورنمنت رنکینگ‌دار قرقیزستان یا مجارستان کشتی شرکت خواهد کرد. 

به گزارش فوتبالی، قهرمان کشتی فرنگی المپیک و جهان بعد از کسب دو نشان طلای ارزشمند المپیک و جهان در سال 2021، سال 2022 هم شانس اول کسب مدال طلای مسابقات جهانی بلگراد محسوب می‌شد اما در فینال مقابل نِمِس میزبان، در حالی که می‌توانست برنده مبارزه باشد و قصد کرد مثل کشتی‌های قبلی‌اش این حریف را هم با امتیاز عالی ببرد که اسیر هوشیازی و توانمندی کشتی‌گیر صرب شد و به مدال نقره جهان بسنده کرد.

او امسال هم شانس اول کسب مدال طلای مسابقات جهانی 2023 بلگراد است، جایی که اولین مرحله از گزینشی المپیک پاریس هم به شمار می‌رود.

گرایی استارت خود را در سال 2023 با حضور در دومین تورنمنت رنکینگ‌دار اتحادیه جهانی زد و عازم بندر اسکندریه مصر شد. او اسفند ماه در شرایطی که تا شب مسابقه احتمال عدم کشتی‌ گرفتن او به خاطر آسیب‌دیدگی قرنیه چشمش وجود داشت، در دو مبارزه ابتدایی خود از سد حریفان نه چندان مطرح گذشت اما در مبارزه سوم 8 بر صفر مغلوب اوتار آبولادزه گرجستانی شد و به دلیل آنکه مصدومیتش تشدید نشود، در کشتی سوم پنجمی غیبت کرد و درجایگاه پنجمی قرار گرفت.

باتوجه به اینکه رنکینگ اول بیشتر با هدف طولانی نشدن فاصله گرایی از مسابقه رسمی در نظر گرفته شد، او به احتمال فراوان در یکی از دو تورنمنت رنکینگ‌دار باقی مانده در بیشکک و بوداپست نیز این کشتی‌گیر روی تشک برود تا امتیاز جمع کند.

بعد از برگزاری دو تورنمنت رنکینگ‌دار اول در بهمن و اسفند سال گذشته در کرواسی و مصر، دو مسابقه باقی مانده نیز خرداد و تیر سال جاری در قرقیزستان و مجارستان برگزار می‌شود.

5960