تیم منتخب ال‌کلاسیکو از نگاه سایت گل/ غیبت لواندوفسکی و کروس!

تیم منتخب ال‌کلاسیکو از نگاه سایت گل/ غیبت لواندوفسکی و کروس!

پایگاه خبری فوتبالی - سایت گل اقدام به انتخاب 11 بازیکن برتر از میان دو تیم رئال مادرید و بارسلونا کرده است. 

به گزارش فوتبالی، روز یک شنبه از ساعت 23:30 به وقت تهران، تیم‌های بارسلونا و رئال مادرید از چهارچوب هفته بیست و ششم لالیگا در استادیوم نیوکمپ مقابل هم صف آرایی خواهند کرد. در حال حاضر کاتالان‌ها با 9 امتیاز اختلاف نسبت به رئال در صدر جدول قرار دارند. در ادامه نگاهی به تیم منتخب ال‌کلاسیکو از نگاه سایت گل می‌پردازیم که با توجه به عملکرد بازیکنان در فصل اخیر است.

دروازه‌بان

تیبو کورتوا

با اینکه ترشتگن دروازه‌بانی فوق العاده است، اما کورتوا در 18 ماه اخیر به موفقیت‌های غیرقابل انکاری با رئال مادرید رسیده است و توانسته به قهرمانی لالیگا و لیگ قهرمانان برسد. 

دفاع راست

ژول کنده

کنده یک دفاع راست تخصصی نیست، اما با این حال نمی توان یک دفاع راست درجه یک از میان دو تیم انتخاب کرد. کنده در موقعیت‌های یک در مقابل یک قابل اعتماد است و در مقایسه با دنی کارواخال، مدافع بهتری محسوب می ‌شود. 

دفاع وسط

رونالد آرائوخو

آرائوخو به خاطر مصدومیت عضلانی، شروع خیلی خوبی نداشت، اما از زمان بازگشتش، یکی از بازیکنان مهم ژاوی در قلب خط دفاعی بوده است. او در نبردهای هوایی، یک در مقابل یک و همچنین تکل‌ها، بازیکنی بسیار فوق العاده محسوب می شود. او شاید مرتکب اشتباهات عجیبی شود، اما هنوز 24 ساله است. 

دفاع راست

ادر میلیتائو 

او هم مثل آرائوخو یک مدافع جوان و در عین حال باتجربه است. میلیتائو در تیم آنچلوتی یک بازیکن غیرقابل جانشین محسوب می شود و توانسته به خوبی جای خالی راموس و واران را پر کند. 

دفاع چپ

الکس بالده

اگر به 5 سال قبل برگردیم، انتخاب دفاع چپ از میان مارسلو و جوردی آلبا کار بسیار سختی بود، اما با وجود عملکرد نامطلوب فرلاند مندی، به نظر می رسد که انتخاب بالده خیلی کار سختی نبود. او بازیکنی سرعتی و باهوش است و می تواند در کوتاه مدت به یکی از بهترین مدافعان چپ دنیا تبدیل شود. 

هافبک‌ها

گاوی و پدری

زوج طلایی بارسلونا که با ژاوی و اینیستا مقایسه می‌شوند. با اینکه بسیار جوان هستند، اما خیلی زودتر از اینیستا و ژاوی به ترکیب اصلی بارسلونا رسیده‌اند و حالا جزو استعدادهای ناب اروپا محسوب می شوند. مشخص است که ژاوی و لاپورتا روی این دو نفر حساب ویژه‌ای باز کرده‌اند. 

هافبک

لوکا مودریچ

آیا هنوز می توان گفت که مودریچ بهترین هافبک حال حاضر فوتبال است؟ اگر بهترین نباشد، قطعا جزو بهترین‌هاست. او با وجود 36 سال سن، هنوز بسیار شاداب و باطراوت بازی می کند. شاید مثل گذشته سریع نباشد، اما می تواند در هر لحظه، نتیجه بازی را تغییر دهد.

وینگر راست

عثمان دمبله

یک سال گذشته شاید کسی فکرش را نمی کرد که هنوز دمبله، بازیکن بارسلونا باشد، اما این ستاره فرانسوی با راهنمایی‎‌های ژاوی، حالا به عنوان یکی از بهترین وینگرهای دنیا شناخته می شود و توانست منتقدانش را خاموش کند. 

وینگر چپ

وینیسیوس جونیور

بدون شکت نمی توان نام وینیسیوس را در تیم منتخب ال‌کلاسیکو نیاورد. او یکی از ستاره‌های بی چون و چرای مادرید در 2 فصل اخیر بوده و توانسته در پست خودش، بسیار پیشرفت کند و به بازیکنی بالغ تبدیل شود. 

مهاجم نوک

کریم بنزما

لواندوفسکی یا بنزما؟ بهترین بازیکن سال گذشته یا بهترین بازیکن فصل 2020-21؟ بنزما در فصل گذشته یکی از بهترین فصل های زندگی‌اش را تجربه کرد، اما او در فصل جدید کمی عقب تر از لواندوفسکی است و 8 گل کمتر از ستاره لهستانی به ثمر رسانده. همچنین نمی توان تاثیر لواندوفسکی روی بارسا را انکار کرد. اما اگر بخواهیم روی تاثیر این دو نفر در یک بازی، فکر کنیم، به نظر بنزما بازیکن کارآمدتری به حساب می آید. او در مقابل لیورپول نیز عملکردی فوق العاده از خودش به جای گذاشت.

4416