طارمی همیشه خوب است اما مقابل پورتو زانو زدند!

طارمی همیشه خوب است اما مقابل پورتو زانو زدند!

پایگاه خبری فوتبالی-ستاره ایرانی پورتو در دیدار برابر اینترمیلان از دید فوتبال‌نویس رکورد پنهان نمانده است.

به گزارش فوتبالی، تیم فوتبال پورتو در فصلی متفاوت به نسبت سال‌های گذشته، شرایط جدیدی را در لیگ پریمیرا و لیگ قهرمانان اروپا تجربه کرده است. شاگردان کونسیسائو با وجود نمایش قابل قبول در دو دیدار رفت و برگشت برابر اینتر، از چمپیونزلیگ کنار رفتند تا رقابت‌های داخلی در ادامه فصل برای این تیم اهمیت بیشتری پیدا کند.

حالا خواکیم جورج، یادداشت‌نویس رکورد، نشریه معروف پرتغالی، در مطلبی به توصیف مشاهدات خود از بازی پورتو برابر اینترمیلان در لیگ قهرمانان اروپا و همچنین ارائه یک پیش‌بینی از سرنوشت پورتو در ادامه فصل پرداخته که در ادامه می‌خوانید؛ 

من رفتم تا بازی پورتو-اینتر میلان را از نزدیک تماشا کنم و در واقع دیدن یک بازی به صورت زنده از نزدیک چیز دیگری است. از غیبت په‌په به دلیل مصدومیت و اوتاویو به دلیل محرومیت متاسفم. دو بازیکنی که هم به خاطر کیفیت فنی که ارائه می‌کنند و هم به خاطر حسی که به هم‌تیمی‌هایشان القا می‌کنند، از سنگرهای بازی پورتو هستند. جو پر انرژی است، واقعا بازیکن پورتو بودن راهی برای زندگی است.

بازی بسیار متعادل بود و فقط در وقت اضافه احساسات واقعی داشت که در آن اف سی پورتو می‌توانست بازی را به وقت اضافه برساند. دو ضربه به تیرک در دقیقه ۹۵ گویای همه چیز است.

هضم دو بار ضربه زدن به تیر افقی در ۱۰ ثانیه زمانی که بازی در آستانه پایان بود سخت است. اینتر میلان تا دقیقه ۹۰ بازی را کنترل می‌کرد، با ثبات و مانع از پیشرفت اف سی پورتو.

هر کسی که بازی را روی صندلی از فضای بالاتر ببیند متوجه می‌شود که اینتر همیشه با ۵ بازیکن دفاع می‌کرد: سه مدافع میانی و دو مدافع کناری و با یک خط هافبک پرجمعیت برای قطع خطوط پاس. من تحت تاثیر دروازه‌بان اونانا و کیفیت فنی ژکو در نگه داشتن توپ و دادن پاس ایده‌آل به هم‌تیمی‌هایش قرار گرفتم. در اف سی پورتو هم طارمی همیشه بسیار خوب است و دروازه‌بان دیوگو کاستا نیز چنین است.

در این هفت دقیقه اضافه، اف سی پورتو بیشتر از ۹۰ دقیقه بازی موقعیت ایجاد کرد و البته حسرت خورد.

از همان ابتدا می‌دیدم که بازی چگونه خواهد بود. اینتر در انتظار بود، برنامه آنها تحمل بود و در ناخودآگاه خود برتری یک گله را مد نظر داشت. این بازی فصل را برای پورتو و اینتر به پایان نمی‌برد. پورتو هنوز جام حذفی و شانس قهرمانی در لیگ را در اختیار دارد. اینتر یک فصل نابرابر را پشت سر گذاشته است، اما در یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا حضور دارد و حالا فوتبال ایتالیا دو باشگاه از یک شهر ایتالیایی (میلان) در لیگ قهرمانان اروپا دارد: آ ث میلان و اینتر.

یک کلمه برای سرجیو کونسیسائو که کاری کمتر از آنچه باید، انجام نداده است؛ اف سی پورتو اسکواد مسطحی دارد و گزینه‌های کمی در صورت مصدومیت یا محرومیت دارد. سرخیو کونسیسائو معجزات زیادی انجام داده است، این سال‌ها سال‌های سختی برای او بوده است که تیمش قوانین فیرپلی مالی را پیاده می‌کند..

من این احساس را داشتم که پورتو در میلان بازی را از دست داد، در لیگ قهرمانان اروپا هر اشتباه کوچکی تاوان بزرگی دارد. اف سی پورتو روی دور بود و می‌توانست اینتر را حذف کند، اما جزئیات، جزئیات تفاوت را در چنین سطح بالایی ایجاد می‌کند.

بر خلاف بسیاری از بازیکنان اینتر، بازیکنان پورتو تجربه کمی در لیگ قهرمانان دارند. بودجه اینترمیلان در مقایسه با پورتو وحشتناک است. اف سی پورتو با چنین بودجه محدودی کارهای زیادی انجام می‌دهد. سرجیو کونسیسائو، علی‌رغم داشتن نگرش‌های نامفهوم و نابهنگام، سزاوار احترام و قدردانی ما برای یک کار پر زحمت و روش‌مند، در طول دوران حضورش در اف سی پورتو است.

فوتبال پرتغال فقط با بنفیکا در لیگ قهرمانان اروپا مانده است. این یک ناامیدی بزرگ برای آبی و سفیدها است که باشگاه پورتو جواز حضور در یک‌چهارم را پیدا نکرده است. امسال، موفقیت پورتو کار آسانی نبوده و فصلی با دستاورد اندک خواهد داشت.

۹۰۹۸