کنایه اشکان دژاگه به پرسپولیسی‌ها/ کل فوتبال ایران باید عوض شود!

کنایه اشکان دژاگه به پرسپولیسی‌ها/ کل فوتبال ایران باید عوض شود!

پایگاه خبری فوتبالی - کاپیتان سابق تیم ملی فوتبال ایران بعد از مدتها سکوت درباره شرایط لیگ برتر و تیم ملی صحبت کرد.

به گزارش فوتبالی، اشکان دژاگه، بازیکن باتجربه تیم فوتبال فولاد خوزستان، در میکسدزون خبری ورزشگاه فولاد آرنا پس از مدت‌ها مصاحبه‌ای انجام داد و طی آن ضمن دفاع از فولاد خوزستان و جواد نکونام به شرایط فوتبال در ایران تاخت. این بازیکن باتجربه معتقد است فوتبال ایران برای گذر از شرایط فعلی و پیشرفت، باید روی فوتبال متمرکز شود و از حواشی دوری کند. او همچنین به اتفاقات دیدار برابر پرسپولیس پرداخت و از هجمه‌ای که روی فولاد ایجاد شد، انتقاد شدیدی کرد.

خنده‌دار بود که توپ‌هایمان گل نمی‌شد

حرف‌های دژاگه با خسته نباشید به هم‌تیمی‌هایش برای ارائه یک نمایش خوب فوتبالی مقابل سپاهان آغاز شد: «می‌خواهم به بچه‌ها خسته نباشید بگویم. یک بازی خیلی خوب انجام دادیم و فکر می‌کنم یکی از بهترین بازی‌های ما بود. شما هم دیدید. کل بازی دست ما بود. نیمه اول می‌توانستیم یکی-دو گل بزنیم. در کل بازی سپاهان فکر می‌کنم فقط یک بار روی دروازه ما خطرساز شد و آن هم روی کرنر بود. امروز خیلی خنده‌دار بود که توپ‌هایمان به گل نمی‌رفت. نیازمند هم سیوهای خوبی کرد، ولی خیلی بدشانس بودیم.»

مقابل هر تیمی همین‌طور بازی می‌کنیم

او سپس با اشاره به موقعیت‌های فولاد در نیمه دوم اضافه کرد: «من واقعا در نیمه دوم داشتم گرم می‌کردم. توپ‌هایمان به گل نمی‌رفت. خدایی بازی خیلی خوبی بود. بازی خوبی انجام دادیم و نشان دادیم جلوی هر تیمی که بیاید هم همین بازی را انجام خواهیم داد.»

هواداران باید برای حمایت بیایند نه توقف بازی

او سپس در واکنش به جو ورزشگاه و توقف چند مرتبه‌ای مسابقه به دلیل رفتار هواداران گفت: «بله هواداران ما آمده‌اند که از ما حمایت کنند، اما مدام بازی به خاطر آن‌ها متوقف می‌شد. اگر می‌آیند باید بیایند کمک کنند، نه اینکه این کارها را بکنند. ما داشتیم فشار می‌آوردیم روی سپاهان. همین‌طوری بازی متوقف می‌شود. من هفته‌هاست مصاحبه نکرده‌ام، ولی باید این را بگویم که واقعا حال آدم به هم می‌خورد. واقعا... اصلا هفته به هفته این مشکلات را داریم. واقعا حال آدم به هم می‌خورد. مدام بازی متوقف می‌شود. اصلا در لیگ ایران که دیگر با هیچ داوری نمی‌شود حرف زد! با هیچ‌کدامشان.»

با VAR هیچ چیز عوض نمی‌شود

کاپیتان سابق تیم ملی سپس در واکنش به این سؤال که آیا با ورود VAR شرایط عوض خواهد شد یا خیر، با اشاره به هجمه‌های ایجاد شده علیه فولاد طی هفته‌های اخیر تاکید کرد: «نه هیچ چیز عوض نمی‌شود. فقط منتظرند بگویند فولاد مقابل پرسپولیس این کار را کرد! امروز سپاهان چه کاری کرد؟! هر دقیقه خودشان را به زمین انداختند. ولی وقتی فولاد این کار را می‌کند...

کل فوتبال ایران باید عوض شود

راه‌حل اشکان برای پایان این مسائل اینطور توضیح داده شد: «ببینید کل فوتبال باید عوض شود. هر هفته این مسائل را می‌گوییم، ولی هر هفته بدتر می‌شود. هر برنامه‌ای که می‌بینید، فقط این مشکلات هست. یا من اشتباه می‌کنم. دیگر هیچ‌کس روی بازی تمرکز ندارد. همه منتظرند بازی شروع شود و ببینند این‌ها چه کاری می‌کنند یا آن‌ها چه کاری می‌کنند!

 همه جای دنیا نیمکت‌ها سر و صدا دارد، ولی نه اینقدر

دژاگه در واکنش به این سؤال که آیا سر و صدای نیمکت‌ها در فوتبال اروپا هم به همین شکل است، گفت: «همه جای دنیا یک مقدار سر و صدا هست، نه به این حد! هر هفته می‌گوییم بهتر می‌شود، ولی هیچ چیزی بهتر نمی‌شود. باید خودشان ببینند مشکلات از کجاست. بعد می‌گویند تقصیر این است یا تقصیر یک فرد دیگر است. آقای نکونام خیلی زحمت می‌کشد. بعد می‌آیند چیزهایی می‌گویند که... امروز ما فوتبال بازی نکردیم؟! امروز فوتبال بازی کردیم دیگر.»

اگر باختید دنبال بهانه نباشید

او سپس در واکنش به بازی تدافعی سپاهان در فولاد آرنا با کنایه به واکنش پرسپولیسی‌ها پس از باخت مقابل فولاد، اضافه کرد: «فکر می‌کنم بازی کردن جلوی تیم ما برای همه تیم‌ها سخت است. ولی دنبال بهانه نباشند. فولاد اگر می‌برد، می‌گویند آن کار را کرد! بابا همه تیم‌ها این کار را می‌کنند. تیم ما این کار را نکند؟! هر هفته این اتفاقات می‌افتد. امروز چند دقیقه وقت اضافه گرفته شد؟ به نظر شما ۵ دقیقه درست بود؟! جلوی پرسپولیس ۹ دقیقه، جلوی تراکتور ۱۰ دقیقه! بعد برای ما می‌شود ۵ دقیقه! بابا بعضی اوقات دیگر الکی که به داور گیر نمی‌دهند. می‌دانیم تحت فشار هستند، ولی بعضی اوقات... من مصاحبه‌ای نکردم، ولی گاهی نمی‌شود.»
 
 بس است دیگر، یک مقدار فوتبال بازی کنید

بازیکن سابق وولفسبورگ و فولام در واکنش به اینکه چرا کم مصاحبه می‌کند، توضیح داد: «چرا باید مصاحبه بکنم؟! آدم می‌نشیند مقابل تلویزیون و برنامه‌ها را می‌بیند که هر هفته بدتر می‌شود. هر هفته یا درباره هواداران صحبت می‌شود یا مشکلاتی که لب خط وجود دارد. بس است دیگر. یک مقدار فوتبال بازی کنید. ما جاهای دیگر هم فوتبال بازی کرده‌ایم و یک مقدار دیده‌ایم. درست است همه جا در استادیوم‌ها حاشیه وجود دارد، ولی نه اینقدر!»

کارلوس کی‌روش تمام شد و رفت

سؤال بعدی از دژاگه درباره جدایی کارلوس کی‌روش از فوتبال ایران بود. کاپیتان سابق تیم ملی درباره جبهه بازیکنان موافق و مخالف کارلوس کی‌روش و استوری‌هایی که برخی بازیکنان در همین زمینه منتشر کرده‌اند، بیان کرد: «آقای کی‌روش اینجا زحمت کشید. سال‌هایی که من بودم، دیدم. تمام شد دیگر. کارلوس کی‌روش رفت. حالا می‌خواهند یک سال درباره کارلوس کی‌روش حرف بزنند؟! تمرکز کنید در مورد سرمربی جدید.»

زمانی برای اشتباه درباره سرمربی تیم ملی نداریم

او درباره گزینه ایده‌آل برای جانشینی کی‌روش افزود: «این را دیگر باید خودشان تمرکز کنند و برنامه‌ریزی کنند که چه کسی الان می‌تواند به تیم ملی کمک کند. تیم ملی چند ماه بعد جام ملت‌ها را دارد و زمانی برای اشتباه کردن نیست.»

بیشتر باید روی فوتبال تمرکز شود

بازیکن باتجربه فولاد خوزستان درباره اینکه آیا ایران می‌تواند رویای قهرمانی در جام ملت‌ها را داشته باشد، اینطور پاسخ داد: «اول باید لیگ ایران درست شود. بیشتر باید روی فوتبال تمرکز شود. این حاشیه‌ها را کنار بگذارید. می‌دانم سخت است، ولی با این روش پیشرفت حاصل می‌شود. ژاپنی‌ها چرا پیشرفت کرده‌اند؟! مگر بازیکنان بدی داریم؟! همه در حال تلاش هستند. همه جای دنیا بازیکنان ایرانی تلاش می‌کنند و خوب هم تلاش می‌کنند. مربیان ایرانی خوب کار می‌کنند.

مدام گیر ندهند که فولاد فولاد...

دژاگه که انگار از نگاه بازیکنی غیرایرانی در این رابطه حرف می‌زد، ادامه داد: «حاشیه‌ها را کنار بگذارید. این اتفاق برای من رخ داد. هی می‌گویند فولاد فولاد... یکی افتاده لب خط، خب برو بیرون. این چه کاری است؟! می‎‌دانیم از قصد انجام می‌دهند، عیبی هم ندارد، ولی مدام گیر ندهند که فولاد این کار را می‌کند.»