عکس؛ جشن تولد ویژه برای مورینیو در تیم آ اس رم

عکس؛ جشن تولد ویژه برای مورینیو در تیم آ اس رم

پایگاه خبری فوتبالی - ژوزه مورینیو، سرمربی پرتغالی حال حاضر باشگاه آ اس، 60 ساله شد و به این ترتیب وارد دهه هفتم زندگی خود شد.

به گزارش فوتبالی، در حقیقت امروز، روز تولد شصت سالگی ژوزه مورینیو بود و باشگاه آ اس رم هم به همین مناسبت یک جشن تولد ویژه برای سرمربی پرتغالی خود ترتیب داد. روی کیک تولدی که برای ژوزه مورینیو آماده شده است، می بینیم که تصاویر 3 جام بزرگ اروپایی که او فتح کرده است، درج شده اند. در واقع مورینیو تنها سرمربی تاریخ فوتبال است که هم قهرمان لیگ قهرمانان اروپا، هم قهرمان لیگ اروپا و هم قهرمان لیگ کنفرانس اروپا شده است.

از سوی دیگر روی کیک تولد مورینیو، لقب مخصوص او که "آقای خاص" است نیز نوشته شده است. مورینیو زمانی که برای اولین بار هدایت چلسی را بر عهده گرفت و وارد لیگ برتر انگلیس شد، به خودش لقب آقای خاص را داد و از آن زمان به این لقب شناخته می شود.

پس از اخراج فرناندو سانتوس از تیم ملی پرتغال، فدراسیون فوتبال پرتغال تمایل داشت که ژوزه مورینیو را به عنوان سرمربی خود انتخاب کند اما در نهایت مورینیو انتخاب کرد که در رم ماندگار شود و به تعهدی که به این باشگاه ایتالیایی داشت، پایبند ماند و به این ترتیب روبرتو مارتینز سرمربی تیم ملی پرتغال شد.

1470