عکس؛ پیراهن جنجالی کاپیتان سوییس مقابل صربستان

عکس؛ پیراهن جنجالی کاپیتان سوییس مقابل صربستان

پایگاه خبری فوتبالی - بازی صربستان و سوییس دوئلی فراتر از مسائل فوتبالی بود چرا که درگیری های سیاسی نیز مثل جام جهانی 2018 در آن نقش داشتند.

به گزارش فوتبالی، یکی از جنجالی ترین چهره های درون زمین، گرانیت ژاکا کاپیتان تیم ملی سوییس بود. ژاکا که اصالتی از آلبانی و کوزوو را دارد، تصمیم گرفت که کل کل را با بازیکنان حریف آغاز کند. ژاکا در این بازی همه بازیکنان صرب درگیر شد و تا جایی که می توانست سعی کرد که بازیکنان حریف را عصبانی کند.

کاپیتان سوییس در ادامه جنجال های خود در پایان بازی تصمیم گرفت که پیراهنی را به نمایش بگذارد که روی آن نوشته شده بود: یاشاری. در حقیقت این پیراهن متعلق به  به بازیکن 20 ساله تیم ملی سوییس بود که در لیست این کشور حضور دارد اما هنوز در جام جهانی حضور پیدا نکرده است. یاشاری نیز اصالتی از آلبانی و کوزوو دارد. نکته دیگر این است که یاشاری مربوط به نام خانوادگی موسس ارتش آزادی خواه کوزوو بوده است که به همراه 60 نفر دیگر در سال 1998 توسط ارتش صربستان اعدام شد. به نظر می رسد که ژاکا عمدا قصد داشته که برای حریفش کری بخواند.

تیم ملی سوییس با غلبه بر صربستان به عنوان تیم دوم گروه راهی یک هشتم نهایی جام جهانی شد و حالا باید به مصاف پرتغال بروند.

4125