بانوان هندبالیست ایران به دنبال تاریخ‌سازی در کره

بانوان هندبالیست ایران به دنبال تاریخ‌سازی در کره

پایگاه خبری فوتبالی_ تیم ملی هندبال بانوان ایران در مرحله نیمه نهایی رقابت های قهرمانی آسیا فردا به مصاف ژاپن خواهد رفت.

به گزارش فوتبالی،تیم ملی هندبال بانوان ایران در جریان رقابت‌های قهرمانی آسیا کره جنوبی با برتری مقابل هند، ازبکستان و استرالیا و یک شکست مقابل کره جنوبی قدرت اول هندبال بانوان آسیا به عنوان تیم دوم‌ گروهش راهی مرحله نیمه نهایی شد.

شاگردان اکبرآبادی اکنون در دیدار بعدی خود باید مقابل ژاپن صدرنشین گروه مقابل قرار بگیرند. 

تیم ملی هندبال بانوان کشورمان که با هدف کسب سهمیه رقابت های جهانی به این مسابقات رفته بود حالا در فکر رسیدن به سکو در رقابت‌های قهرمانی آسیا است کاری که اگر صورت بگیرد تاریخ سازی دوباره برای هندبالیست‌ها بانوان ایران خواهد بود. باید منتظر بمانیم و ببینیم شاگردان اکبرآبادی تاریخ سازی می کنند. 

تیم کره جنوبی با 15 قهرمانی، 2 نایب قهرمانی و یک مقام سومی پر افتخار ترین تیم هندبال بانوان آسیا است 

در این مسابقات ۵ سهمیه قهرمانی جهان نیز توزیع می‌شود که تاکنون تیم‌های چین، ژاپن، کره جنوبی و ایران سهمیه جهانی را کسب کرده‌اند و سهمیه آخر به یکی از تیم‌های هند، تایلند، قزاقستان و ازبکستان خواهد رسید.

نوزدهمین دوره مسابقات هندبال قهرمانی بانوان آسیا و انتخابی قهرمانی جهان ۲۰۲۳ از ۳ تا ۱۳ آذر به میزبانی سئول و اینچئون کره جنوبی در حال برگزاری است. تیم ملی هندبال بانوان ایران با حمایت باشگاه‌ فرهنگی ورزشی سنگ آهن بافق عازم رقابت‌های قهرمانی آسیا شده است.

۱۳۹۷