امباپه به زیدان و پلاتینی رسید؛ حالا در تعقیب پله است

امباپه به زیدان و پلاتینی رسید؛ حالا در تعقیب پله است

پایگاه خبری فوتبالی - کیلیان امباپه با وجود آن که در نیم ساعت اول بازی فرانسه با استرالیا آماده و راحت به نظر نمی رسید، اما به تدریج به بهترین بازیکن تیمش در جریان بازی تبدیل شد.

به گزارش فوتبالی، مهاجم پی اس جی در نیمه دوم بازی فرانسه و استرالیا درخشید، یک گل زد، یک پاس گل به ژیرو داد و هماهنگی فوق العاده ای با تئو هرناندز در سمت چپ داشت تا حسابی حریف را آزار بدهد.

گل کیلیان امباپه باعث شد تا با دو اسطوره فوتبال فرانسه یعنی زین الدین زیدان و میشل پلاتینی برابری کند. امباپه با پنج گل در دو جام جهانی با زیزو و پلاتینی  برابری کرد. زیدان در دو جام جهانی 1998 و 2006 پنج گلش را به ثمر رساند در حالی که پلاتینی در سالهای 1978 ، 1982 و 1984 مجموعا پنج گل به ثمر رساند. حالا امباپه با یک گل دیگر می تواند با رکورد شش گل آنری در دو جام جهانی 1998 و 2006 برابری کند.

امباپه در مقابل استرالیا 19 لمس توپ در محوطه جریمه حریف داشت که بالاترین رکورد برای یک بازیکن از جام جهانی 1970 تا کنون به شمار می رود. امباپه اگر در ادامه دوران فوتبالش با مصدومیت مواجه نشود، می تواند حداقل در سه جام جهانی دیگر حضور داشته باشد و به رکورد شکنی ادامه بدهد و حتی به رکورد کلوزه با 16 گل برسد که بهترین گلزن تاریخ جام جهانی است.

امباپه از سویی با دو گل دیگر می تواند به رکورد هفت گل پله در جام جهانی برسد که دبل مقابل دانمارک می تواند باعث شود که به این رکورد برسد. اگر فرانسه در قطر به قهرمانی برسد، امباپه به اولین بازیکن بعد از پله تبدیل می شود که پیش از 24 سالگی دو جام جهانی برده است. از سویی او اگر به نیمه نهایی برسد هم با رکورد کمپس به عنوان جوان ترین بازیکنی که به سیزده بازی در جام جهانی رسیده، برابری خواهد کرد.

4125