ناظمی: اعتماد AFC به زنان ایرانی، روندی رو به رشد است

ناظمی: اعتماد AFC به زنان ایرانی، روندی رو به رشد است

پایگاه خبری فوتبالی- گلاره ناظمی، داور بین‌المللی فوتسال ایران از تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا در خصوص قضاوت در جام ملت‌های فوتسال آسیا 2022 تقدیر کرد.       

به گزارش فوتبالی، ناظمی، در این خصوص گفت: نکته مهم تصمیم AFC بود که برای اولین‌بار از داوران زن در این مسابقات استفاده کرد. اتفاق بسیار مثبتی بود. فیفا و سایر کنفدراسیون‌ها سال‌هاست که این کار را انجام می‌دهند اما در کنفدراسیون فوتبال آسیا، ما در پلی‌آف قبل از جام جهانی یک دیدار را قضاوت کردیم و بعد از آن‌هم در مسابقات مقدماتی جام ملت‌ها، خوشحالم که حالا در بزرگ‌ترین رویداد فوتسالی آسیا هم توانستیم قضاوت کنیم.

داور بین‌المللی فوتسال ایران در خصوص سطح مسابقات گفت: سطح رقابت‌های جام کنفدراسیون‌ها با جام جهانی بسیار متفاوت است و هر یک از رویدادها با مقررات و استانداردهای متفاوت برگزار می‌شود. نکته‌ای که بسیار اهمیت دارد این است که اکنون دیگر هیچ تیمی ضعیف و حریف دست و پا بسته نیست. در واقع به دلیل نزدیک شدن سطح تیم‌ها، شاهد رقابت جذاب و تنگاتنگی در جام ملت‌ها و یا جام کنفدراسیون‌ها هستیم. در بازی‌های کویت، ژاپن در مرحله گروهی بازی را به عربستان واگذار کرد اما در فینال با خوش شانسی و عملکرد خوبش قهرمان شد. این در حالی بود که نه تنها من بلکه در ستاد برگزاری مسابقات، این فکر وجود داشت که ایران قهرمان است.  

وی افزود: فکر می‌کنم برای شروع همین‌که کنفدراسیون فوتبال آسیا به 2 داور زن ایرانی اعتماد کرده می‌تواند روند رو به رشدی برای AFC در این حوزه باشد. بدون شک قضاوت در سطح مسابقات بالا به توسعه داوران در بخش بانوان کمک بسزایی می‌کند.

ناظمی در تقابل تیم‌های ملی ازبکستان و تاجیکستان به عنوان داور اول حضور داشت و در مسابقه تیم‌های ژاپن و کره‌جنوبی هم به عنوان داور دوم فعالیت کرد. کنفدراسیون فوتبال آسیا در سایر دیدارها از داور زن ایرانی به عنوان داور ذخیره یا داور وقت‌ نگهدار بهره برد.

  5960