بنزما، شانس اول جایزه توپ طلا از نگاه ستاره بایرن مونیخ

بنزما، شانس اول جایزه توپ طلا از نگاه ستاره بایرن مونیخ

به گزارش فوتبالی، سادیو مانه، ستاره بایرن مونیخ، معتقد است که توپ طلای امسال باید به کریم بنزما برسد.

به گزارش فوتبالی، مانه و بنزما هر دو جزو نامزدهای دریافت جایزه توپ طلای 2022 هستند و مراسم اهدای این جایزه قرار است در تاریخ 17 اکتبر برگزار شود. این مهاجم سنگالی که تابستان امسال تصمیم گرفت از لیورپول جدا شود و پیراهن بایرن مونیخ را به تن کند فصل گذشته نمایش خوبی در آنفیلد داشت. او مهره‌ای کلیدی برای این تیم در نایب قهرمانی لیگ برتر و لیگ قهرمانان اروپا و قهرمانی در جام اتحادیه و جام حذفی بود. با این حال، بنزما فصل باورنکردنی را با رئال مادرید سپری کرد و توانست به قهرمانی این تیم در لالیگا و لیگ قهرمانان کمک کند و نقشی مهم را در این موفقیت ایفا کرده باشد. 

مانه درباره این جایزه که تکلیف آن به‌زودی مشخص می‌شود به خبرنگاران گفت: "صادقانه فکر می‌کنم که کریم شایستگی دریافت توپ طلای امسال را دارد. او فصل بسیار بسیار خوبی را با رئال مادرید سپری کرده است. او قهرمان لیگ قهرمانان شد. فکر می‌کنم این جایزه حق اوست و برایش بسیار خوشحال هستم."

این ستاره سنگالی با اشاره به موفقیت‌های خودش در طول سال گذشته اظهار داشت: "من می‌دانم که توانستم قهرمان جام ملت‌های آفریقا شوم، این باعث خوشحالی من و تمام کشورم شد و از این که توانستم اولین قهرمانی‌ام در این رقابت‌ها را با تیم ملی کشورم جشن بگیرم بسیار خوشحال هستم اما فکر می‌کنم این جایزه حق کریم است و از صمیم قلبم به این حرفی که می‌زنم باور دارم."

4416