آماده شدن رئال مادرید برای اخراج از لیگ قهرمانان اروپا!

آماده شدن رئال مادرید برای اخراج از لیگ قهرمانان اروپا!

پایگاه خبری فوتبالی - مدیران رئال مادرید می دانند که این احتمال وجود دارد که به مدت چند فصل از حضور در لیگ قهرمانان اروپا محروم شوند.

به گزارش فوتبالی، رئال مادرید یکی از حامیان اصلی سوپرلیگ است. در حال حاضر پرونده سوپرلیگ در دادگاه لوکزامبورگ در حال بررسی است و احتمال می رود که حکم سوپرلیگ در اوایل سال 2023 اعلام شود. اگر یوفا برنده دادگاه شود، این احتمال وجود دارد که یوفا تصمیم بگیرد که سه باشگاه حامی سوپرلیگ یعنی یوونتوس، رئال مادرید و بارسلونا را از لیگ قهرمانان اروپا اخراج کند.

رئال مادرید مجموعا 780 میلیون یورو را در خزانه خود و به عنوان اعتبار بانکی در اختیار دارد تا در صورت حذف از لیگ قهرمانان اروپا بتواند درآمدهای خود را حذف کند. در حقیقت رئال مادرید می داند که در صورت حذف از لیگ قهرمانان اروپا درآمدهای خود را به شکل قابل توجهی از دست خواهد داد و به همین خاطر در نظر دارد که حساب های مالی خود را کنترل کند.

مدیران رئال مادرید از سویی در نظر دارند که تا سال 2025 درآمدهای خود را با بازسازی برنابئو به بیش از یک میلیارد یورو برسانند تا بتوانند ثبات مالی خود را بیشتر کنند. سوپرلیگ اروپا در ابتدا با حمایت 12 باشگاه تاسیس شد اما در حال حاضر فقط سه باشگاه رئال، بارسا و یووه از این طرح به عنوان جایگزین لیگ قهرمانان اروپا حمایت می کنند.

4125