گزارش ویژه/ استراتژی متفاوت کی‌روش در بازگشت به ایران؛ فعلا مهربان!(ویدیو)

گزارش ویژه/ استراتژی متفاوت کی‌روش در بازگشت به ایران؛ فعلا مهربان!(ویدیو)

پایگاه خبری فوتبالی – سرمربی تیم ملی در بازگشت به ایران، رفتار متفاوتی را در پیش گرفته است.

به گزارش فوتبالی، یکی از انتقادهایی که در گذشته به کارلوس کی‌روش وارد بود، به مدل رفتاری او برمی‌گشت. از دید منتقدان C.Q، او دیدی از بالا به پایین نسبت به برخی از اهالی فوتبال و در واقع مدیران فوتبال داشت و رفتار نسبتا تهاجمی‌اش باعث می‌شد که به جز هوادارانش، کمتر کسی بتواند با او ارتباط برقرار کند. کی‌روش، اما در بازگشت به ایران، شباهتی به آن مربی‌ای که سرش برای دعوا درد می‌کرد، ندارد.

او برای موفقیت تیم ملی در جام جهانی، استراتژی متفاوتی را انتخاب کرده و اگرچه مثل گذشته، حواسش به کوچکترین جزییات هست، منتهی حالا رگه‌هایی از انعطاف، در شخصیت این مربی بادیسیپلین پیدا شده که اهالی فوتبال از آن استقبال می‌کنند. لبخند، مهمترین عنصر چهره این مربی در طول روزهای گذشته بوده و کاملا مشخص است که او دست از یکسری سخت‌گیری‌هایی که در گذشته داشته، برداشته است. این را می‌توان در برخورد با خبرنگار فوتبالی در هتل المپیک که بامداد امروز در هتل المپیک حضور داشت و از ملی‌پوشان تصویربرداری کرد دید. 

خردسال تیم ملی

قبلا او اجازه نمی‌داد یک پشه اطراف اردوی تیم ملی پرواز کند! کی روش فعلا مهربان است هر چند هنوز او فرصت نیافته که با مخالفان و منتقدانش دیدار کند. شنیده شده فدراسیون فوتبال به دنبال این است که جلسه رفع سوتفاهمی بین او و منتقدان و مخالفانش چه در بدنه مدیریت و چه در بدنه رسان‌ ها برگزار کند. اینکه چقدر این شنیده درست است یا نه مشخص نیست اما اگر هم اتفاق بیفتد می‌تواند به هم‌افزایی برای موفقیت تیم ملی کمک کند. 

اینکه استراتژی جدید یعنی مهربانی کی‌روش چقدر جواب خواهد داد، سوالی است که پاسخش 64 روز دیگر و در بازی ایران و انگلیس در روز دوم جام جهانی مشخص خواهد شد. امیدواریم آن روز هم لبخند از صورت سرمربی پرتغالی تیم ملی پاک نشود.

منتقدان می‌گویند این کی‌روش را فدراسیون فوتبال به جام جهانی برده و طرفداران کی‌روش در جوابش می گویند او هم دوبار تیم ملی را به جام های جهانی 2014 و 2018 برده است!

1984