رقابت دوباره دِیک-باروز و اسنایدر-کاکس/تغییر وزن کشتی گیران آمریکایی

رقابت دوباره دِیک-باروز و اسنایدر-کاکس/تغییر وزن کشتی گیران آمریکایی

پایگاه خبری فوتبالی- درحالیکه دو سال به بازی‌های المپیک پاریس باقی مانده، کشتی‌گیران آمریکایی در پایان مسابقات جهانی ۲۰۲۲ به دنبال تغییر وزن و حضور در اوزان المپیکی هستند

به گزارش فوتبالی، کشتی‌گیران آمریکایی ظاهراً زودتر از قهرمانان سایر کشورها دنبال تغییر وزن و حضور در اوزان المپیکی هستند. آنها در مصاحبه‌های خود در پایان کشتی‌های‌شان در مسابقات جهانی بلگراد از آغاز رقابت برای رسیدن به دوبنده تیم ملی کشورشان در وزن المپیکی صحبت کرده‌اند، بنابراین طی ماه‌های آینده کشتی دنیا شاهد رقابت‌های جذابی در کشتی آزاد آمریکا خواهد بود، جایی که کاکس و باروز برای انتقام از دِیک و اسنایدر خواهند آمد.

این چهار قهرمان بزرگ در مسابقات جهانی می‌توانستند با تغییر وزن هر کدام صاحب نشان طلای جهان شوند، اما دو سال مانده به المپیک پاریس، از این چهار نفر تنها دو نفرشان می‌توانند به پاریس بروند، بنابراین بار دیگر رقابت بین کایل دِیک - جردن باروز در 74 کیلوگرم که پیش از المپیک 2020 توکیو به سود دِیک تمام شد و باروز المپیک را از دست داد و دو ماه بعد از المپیک برای کسب مدال جهانی به اسلو رفت و همچنین رقابت بین جی‌دن کاکس -کایل اسنایدر در آمریکا شکل خواهد گرفت.

کاکس که تا پیش از این پادشاه وزن 92 کیلوگرم بود، دو سال است نتوانسته در حضور کامران قاسم‌پور قهرمان جهان شود. او پیش از المپیک 2020 توکیو تصمیم داشت که در مسابقات انتخابی تیم ملی امریکا با اسنایدر رقابت کند و خیلی‌ها معتقد بودند که قادر به شکست اسنایدر هم هست، اما به دلیل اضافه وزن و در ادامه دیر رسیدن به محل وزن‌کشی، مسابقه را از دست داد و مثل باروز دو ماه بعد از المپیک راهی مسابقات جهانی اسلو شد.

در سایر اوزان هم رقابت برای به دست آوردن دوبنده تیم ملی هیجان‌انگیز است، اما در دو وزن 74 و 97 کیلوگرم رقابت قطعاً حساس‌تر و سنگین‌تر خواهد بود. به نظر می‌رسد مدعیان کشتی آمریکا قصد دارند از مسابقات جهانی 2023 استارت کارشان در وزن جدید را بزنند

۸۲۸۵