زارع: ملوان تقریباً تیمی یتیم است/ هر 15 سال بازیکن خارجی جذب می‌کنیم

زارع:  ملوان تقریباً تیمی یتیم است/ هر 15 سال بازیکن خارجی جذب می‌کنیم

پایگاه خبری فوتبالی- سرمربی ملوان بندر انزلی از تفاوت برخوردها با این باشگاه در مقایسه با سایر باشگاه‌های لیگ برتری انتقاد کرد. 

به گزارش فوتبالی، مازیار زارع در نشست خبری پیش از دیدار تیم‌های ملوان بندر انزلی و فولاد خوزستان اظهار داشت: همیشه می‌گوییم بازی بسیار سختی داریم و در این مسابقه نیز باید همین را بگوییم. فولاد تیم بسیار خوب و منسجمی دور هم جمع کرده و نتایج خیلی خوبی گرفته است. ما بازی‌های خوبی ارائه کرده‌ایم، اما نتایج خوبی نگرفته‌ایم و باید بپذیریم به بازی خوب امتیاز نمی‌دهند. دو تیم بازی سختی دارند و تیمی که تمرکز بیشتری داشته باشد، پیروز می‌شود.

وی در مورد جذب نشدن مهاجم تصریح کرد: اگر بخواهیم در این مقطع بازیکنی جذب کنیم، باید بازیکن خارجی بگیریم. با توجه به اینکه ملوان هر 10، 15 سال بازیکن خارجی جذب می‌کند، حساسیت زیادی داریم و اینگونه نبوده که به دنبال مهاجم نباشیم. سه یا چهار بازیکن را که از آنها اسم نمی‌برم و برخی از این بازیکنان شناخته‌شده هستند، تأیید کردیم. با این حال وقتی جلو می‌رویم، کار به بن‌بست می‌خورد.

سرمربی ملوان با بیان اینکه بازیکنان زیادی به او معرفی می‌شوند، خاطرنشان کرد: من کار را به همکارانم می‌سپارم و فیلم بازی‌های بازیکن را تماشا می‌کنم. مشکل ما این است که بازیکنان خارجی بسیار سخت به ایران می‌آیند. آنها باید از تهران دور شوند و در شهرستانی کار کنند که شناخت زیادی از آن ندارند. جذب بازیکن خارجی روند سختی دارد و روی آن سخت‌گیری می‌کنم. مهاجمان زیادی دیده‌ام، اما بازیکنی نمی‌گیرم که فقط بگویم مهاجم گرفته‌ام.

زارع با بیان اینکه این کار را به‌خاطر باشگاه و تماشاگران نمی‌کند، گفت: نیاز زیادی به مهاجم داریم، اما باید انتخابی کنیم که به کارمان بیاید. سه یا چهار مورد با مبالغ خیلی خوبی داشتیم، اما وقتی خواستیم کار را پیش ببریم، به بن‌بست خوردیم. همچنان فیلم بازی‌های بازیکنان مختلف را تماشا می‌کنیم تا مهاجمی را که لایق ملوان است، جذب کنیم. نه اینکه هر بازیکنی را که می‌آورند، بگیریم. کار را با همین بازیکنان ادامه می‌دهم و به خاطر نیازی که داریم، به‌زور بازیکن بی‌کیفیت یا کم‌کیفیت نمی‌آوریم.

وی راجع به حضور تماشاگران در ورزشگاه مرحوم قایقران انزلی بیان کرد: در عجب هستم که تماشاگران آقای ما را هم به‌زور راه می‌دهند. در انزلی سکوی پشت نیمکت حریف خالی است و می‌گویند جایگاه تماشاگران میهمان است، اما چرا هواداران را در دیدار با نساجی و گل‌گهر به ورزشگاه راه دادند؟ تماشاگران باید به ورزشگاه بیایند و لذت ببرند. شنیدم باشگاه تعهد داده که تماشاگران به ورزشگاه بیایند و پیمانکار گفته بود سکوهای روبه‌روی جایگاه خیلی محکم‌تر از سایر سکوهاست.

سرمربی ملوان بندر انزلی با بیان اینکه قرار است دو ناظر در ورزشگاه مرحوم قایقران حاضر شوند، خاطرنشان کرد: تصمیمات جالبی گرفته می‌شود. به این خاطر که ملوان تقریباً تیمی یتیم است و تمام آزمایش‌ها را روی آن انجام می‌دهند و کسی نیست. البته آقا پژمان (نوری، مدیرعامل باشگاه ملوان) و دوستان دیگر تلاش می‌کنند این اتفاق بیفتد. ملوان را یتیم گیر آورده‌اند و امیدوارم اتفاقاتی که در انزلی برای ملوان می‌افتد، برای تیم‌های دیگر هم رعایت شود.

زارع درباره شایعه پیشنهاد 12 میلیارد تومانی باشگاه ملوان برای جذب شیخ دیاباته و اینکه گفته می‌شود ملوانان شرایط مالی خوبی را تجربه می‌کنند، اظهار داشت: من از کسی اسم نیاوردم، اما تقریباً تمام کرده بودیم. با این حال تا چیزی امضا نشود، معتبر نیست. من صحبت‌های زیادی دارم، اما الان زمان پرداختن به آن نیست. با این حال اصلاً اینگونه نیست که می‌گویند اوضاع ملوان خیلی خوب است.

وی با اشاره به تلاش‌های عضو هیئت مدیره ملوان خاطرنشان کرد: فردی که دلسوز است، درصد اول بچه‌های ما را پرداخت کرد و کمک‌های دیگر هم می‌کند. او اما به تنهایی کشش ندارد. مشکل خاصی نداریم و کارمان را جلو می‌بریم، اما دوست ندارم روز قبل از بازی در این باره صحبت کنم. باید روی دیدار با فولاد تمرکز کنیم و امیدوارم دست پُر از زمین بیرون بیایم. نتایج ما تاکنون به هیچ وجه خوب نبوده، اما به‌زودی اولین سه امتیاز را می‌گیریم و رفته‌رفته خودمان را از قعر جدول جدا می‌کنیم.

سرمربی ملوان بندر انزلی در مورد شرایط زمین ورزشگاه مرحوم قایقران تصریح کرد: زمین یکی از دغدغه‌های من است و مانند سه، چهار سال گذشته ناهموار شده است. مهمترین سال هر تیم، اولین سال حضورش در لیگ برتر است و زمین ما هم شرایط خوبی ندارد که قول داده‌اند وضعیت آن یک ماه دیگر خیلی بهتر شود. فجر سپاسی فصل گذشته از این موضوع ضربه خورد و نتایج خوبی نگرفت. البته اصلاً اینگونه نیست که بگویم زمین باعث نتایج بد ما بوده و من باعث نتایج خیلی بد تیم هستم. توجیه نمی‌کنم، اما زمین باید به حالت بهتری دربیاید.

۴۱۵۴