پاسخ تیته به ادعای جنجالی امباپه

پاسخ تیته به ادعای جنجالی امباپه

پایگاه خبری فوتبالی - در ماه می و کمی بعد از پایان مرحله راهیابی جام جهانی 2022 قطر، امباپه مدعی شد که مرحله راهیابی به جام جهانی در اروپا خیلی سخت تر از آمریکای جنوبی است.

به گزارش فوتبالی، حالا  تیته سرمربی تیم ملی برزیل تصمیم گرفت که پاسخ مهاجم پی اس جی را بدهد:" با کمال احترام ما نیازی به بازی مقابل آذربایجان نداریم. چنین بازیهایی نداریم که به ما فرصتی برای نفس کشیدن بدهد. بهتر بود که در مورد بازیهای لیگ ملت ها یا در مورد مسابقات دوستانه اروپایی صحبت کند نه مرحله راهیابی."

تیته توانست در مرحله راهیابی، برزیل را صدرنشین کند که البته تیم هایی نظیر کلمبیا  و شیلی از حضور در جام جهانی باز ماندند. تیته در ادامه بیان کرد:" سطح مسابقات راهیابی در این جا خیلی مشکل تر از مرحله گروهی در اروپا است. در بازیهای راهیابی همیشه سطح سختی در آمریکای جنوبی خیلی بالاست.  اخیرا با یک روزنامه نگار اروگوئه ای صحبت کردم و به من گفت:" بازی در بولیوی خیلی سخت است. بازی در کوچابامبا خیلی سخت است. بازی در اروگوئه خیلی سخت است." مطمئنم که امباپه از این سطح از سختی سر در نمی آورد."

البته ایتالیا نیز پس از ناکامی در مرحله پلی آف از حضور در جام جهانی باز ماند. آنها به شکل غیرمنتظره ای در مقابل مقدونیه شکست خوردند اما بقیه مدعیان اروپایی مسیر نسبتا آسانی را داشتند و به مسابقات قطر راه یافتند. برزیل در کنار تیم هایی نظیر فرانسه و آرژانتین از مدعیان اصلی جام جهانی به شمار می روند.

4125