یوسفی: باد ساپینتو خوابید/ این باخت لازمش بود

یوسفی: باد ساپینتو خوابید/ این باخت لازمش بود

پایگاه خبری فوتبالی - پیشکسوت پرسپولیس گفت: وقتی شنیدم بازیکنان استقلال بعد از چهار ماه سربازی کارت پایان خدمت گرفته‌اند تعجب کردم لابد آنها در ارتش دیگری سرباز بوده اند چون ما همگی ۲۴ ماه خدمت کردیم.

به گزارش فوتبالی، رحیم یوسفی، بازیکن اسبق تیم پرسپولیس در گفت‌وگو با خبر ورزشی، درباره دیدار اخیر این تیم مقابل ذوب آهن، بازی با فولاد خوزستان و پایان سربازی مدافعان استقلال اظهاراتی را مطرح کرد.
از مهاجم هلندی جدید پرسپولیس شناخت دارید؟

همان قدر که در رسانه‌ها درباره اش صحبت شده ما هم همان قدر می‌دانیم. اگر مقابل فولاد به میدان برود بهتر می‌توانیم درباره اش حرف بزنیم.

با همین اطلاعاتی که دارید فکر می‌کنید در پرسپولیس موفق شود؟

فوتبالیستی که در سطح یک اروپا فوتبال بازی کرده و گل زده قطعاً باید در لیگ ما راحت باشد و بهتر بتواند کار کند. البته باز هم می‌گویم از این قبیل تعاریف درباره شرزود تمیروف هم مطرح می‌شد اما دیدیم که این بازیکن ۲ ریال هم ارزش نداشت.

بازی همین مهاجم مقابل ذوب آهن را دیدید؟

ایکاش به جای اینکه تمیروف به میدان بیاید پرسپولیس ۱۰ نفره بازی می‌کرد. وقتی او درون زمین است پرسپولیس هم ۱۰ نفره میشود هم حواس هم تیمی‌هایش را هم پرت می‌کند. خدا میداند چه کسانی پشت این بازیکن هستند که نه از پرسپولیس می‌رود و نه از ترکیب بیرون می‌ماند.

بازی با ذوب آهن را چطور ارزیابی کردید؟

به نظرم پرسپولیس باید برنده می‌شد. موقعیت‌های عالی هم داشتیم. مخصوصاً مهدی عبدی که در برخی مواقع خودخواهانه رفتار کرد. اگر پاس می‌داد می‌شد پرسپولیس با همان یک گل هم برنده شود.

بازی فولاد را چطور پیش بینی میکنید؟

پرسپولیس ۲ امتیاز در اصفهان از دست داد و دیگر نباید امتیاز از دست بدهد. همین دو امتیازهاست که در پایان فصل باعث از دست رفتن قهرمانی می‌شود. از همین هفته باید سفت و سخت به میدان برویم و فقط برای برد بجنگیم. ولی فولاد تیم راحتی نیست اما پرسپولیس هم نشان داد که تیم سرسختی است.

در بازی با ذوب آهن شرایط تهاجمی‌پرسپولیس را چطور ارزیابی کردید؟

به نظرم تیم فوروارد کم دارد. حتی همین لوکا هم که آمده کم است. اگر این بازیکن در یک دیدار اخراج شود یا آسیب ببیند باز هم شرایط مثل قبل میشود.

از نتایج دیگر دیدارهای هفته اول خبر دارید؟

بله! استقلال بازی ضعیفی جلوی سپاهان نشان داد و فکر می‌کنم باید می‌باخت. آقای ساپینتو بادش خوابید(خنده)! او روز اول آمده بود می‌گفت می‌خواهم ۴ تا قهرمانی بیاورم! آن شب هم کنار زمین خیلی بالا و پایین می‌پرید ولی دو گل خورد و الان هم که تیمش ته جدول است. این باخت لازمش بود.

حرف باقیمانده ای دارید؟

شنیدم کارت پایان خدمت سربازهای استقلال صادر شده است. جالب است که تا دفاع استقلال سوتی داد یزدانی معاف شد(خنده)! خیلی برام جالب بود.

چطور؟

تا جایی که یادم است آنها در اسفند ماه به خدمت اجباری رفتند. زمان ما ۱۸ ماه خدمت سربازی بود و ۶ ماه دوره احتیاط که جمعش می‌شد ۲۴ ماه! لابد بازیکنان استقلال در یک ارتش دیگر خدمت کرده‌اند که ما از آن بی خبریم. لطفاً اعلام کنند آدرسش کجاست ما هم پسران فامیل و آشنا را بفرستیم همان جا خدمت کنند تا ۴ ماهه کارت بگیرند!

1470