اصفهانیان: آقای کارشناس! حقوقدانان حامی شکایت ما از ترامپ هستند/ تحریم‌ها عامل پرداخت نشدن پول ویلموتس بود

اصفهانیان: آقای کارشناس! حقوقدانان حامی شکایت ما از ترامپ هستند/ تحریم‌ها عامل پرداخت نشدن پول ویلموتس بود

پایگاه خبری فوتبالی - عضو سابق هیات رئیسه فدراسیون فوتبال گفت: اقدام ترامپ حقیقتا باعث شد امور روزمره فدراسیون فوتبال دچار مشکل شود و این یک ظلم آشکار به فوتبال ملی ایران بود.

به گزارش فوتبالی، فریدون اصفهانیان در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درباره موضوع شکایت اعضای سابق هیات رئیسه فدراسیون فوتبال از دونالد ترامپ و دولت آمریکا به دادگستری اظهار داشت:دولت ترامپ با اعمال تحریم های ظالمانه متاسفانه دچار خطای بزرگی در برابر عظمت  ملت ایران شد.در حوزه فوتبال،با تحریم هایی که از بهار 98 اعمال شد فدراسیون فوتبال حتی نتوانست منابع خود را از طریق فیفا به مربیان منتقل کند و این مشکلات مربوط به پرداخت به سرمربی سابق تیم ملی پدید آمد.

وی ادامه داد: افرادی که به علوم حقوق بین الملل مسلطند و وکلای برجسته جملگی اقدام هیات رئیسه سابق فدراسیون تایید کردند.وکلای مربوطه هم به زودی جزییات روند حقوقی شکایت را نزد افکار عمومی تشریح خواهند کرد.اقدام ترامپ حقیقتا باعث شد امور روزمره فدراسیون فوتبال دچار مشکل شود و این یک ظلم آشکار به فوتبال ملی ایران بود.در آن مقطع به گفته خزانه دار وقت فدراسیون فوتبال بیش از ۷ میلیون دلار در حساب ایران در نزد فیفا بود که با این اقدام ناجوانمردانه و  رفتار غیرانسانی بلاک شد.

عضو سابق هیات رئیسه فدراسیون فوتبال خاطرنشان کرد: امروز همه دیگر به این باور رسیده اند که مشکل مربوط به مارک ویلموتس بحث عدم پرداخت ها به وی بود.یادم هست در مقطعی برخی اینطور وانمود می کردند که قرارداد مشکل دارد اما با اعلام دادگاه عالی ورزش مشخص شد که مشکل عدم پرداخت بوده که آن هم به دلیل اعمال تحریم های ناجوانمردانه بوده است.فدراسیون فوتبال در آن مقطع تمام تلاش و حسن نیت خود را انجام داده بود تا پول ویلموتس را بپردازد و این در رای دادگاه عالی ورزش هم آمده بود.

اصفهانیان درباره اظهارات اخیر یک پیشکسوت فوتبال در نقد اقدام هیات رئیسه سابق فدراسیون پیرامون شکایت به دادگستری عنوان کرد: برای او و کسوتش احترام قائلم اما بیان برخی جملات از سوی وی حقیقتا بعید است.باورم نمی شود یک فرد فوتبالی چنین حرف هایی را مطرح کند. آن هم در شرایطی که بسیاری از وکلا و حقوقدانان برجسته از این اقدام حمایت کرده اند و همه یک صدا ریشه ماجرا را که خباثت ترامپ بوده محکوم کرده اند.

وی تاکید کرد: از این کارشناس انتظار می رود فوتبالی اظهارنظر کند. دادکان ها،مصطفوی ها و....در این مدت همگی تاکید داشته اند که ماجرای ویلموتس مربوط به عدم پرداخت بوده و من فکر می کنم به این پیشکسوت اطلاعات غلط می دهند. در دوره گذشته فدراسیون توفیقات‌ فراوانی کسب کرد که دوست و دشمن آن را تایید می کردند. امیدوارم نگاه همگان به فوتبال ملی بر اساس خیر و صلاح آن باشد و با دور شدن از فضای تخریب و شخصی به اعتلا مجموعه‌ فوتبال کشور فکر کنیم.

1470