نقطه مشترک مدعیان قهرمانی در لیگ برتر!

نقطه مشترک مدعیان قهرمانی در لیگ برتر!

پایگاه خبری فوتبالی- بررسی بهترین دروازه‌بانان فعلی لیگ برتر از حیث کلین شیت نشان می‌دهد که تیم‌های مدعی این رقابت‌ها به دنبال دروازه‌بانانی هستند که از قبل جواب پس داده‌اند.

به گزارش فوتبالی و به نقل از ایسنا، لیگ بیست و دوم از جمعه آغاز می‌شود و تیم‌ها برای قهرمانی و بقا در بالاترین سطح فوتبال ایران، رقابت می‌کنند. در سال‌های اخیر میانگین گلزنی در لیگ برتر کاهش یافته به طوری که لیگ بیست و یکم با میانگین گل ۱.۸ در هر بازی، کم گل‌ترین دوره این رقابت‌ها بوده است.

روی آوردن تیم‌های به تاکتیک‌های تدافعی در کنار ضعف مهاجمان لیگ برتر در گل‌زنی، منجر به چنین رخدادی شده است. یکی از عوامل مهم در پیاده کرده تاکتیک‌های تدافعی، دروازه‌بانان هستند که به این بهانه در این گزارش، بهترین آمار دروازه‌بانان فعلی لیگ برتر فوتبال از حیث تعداد کلین شیت بررسی شده و پنج نفر اول معرفی شده‌اند.

نکته جالب درباره این پنج دروازه‌بان، حضور آن‌ها در ۶ تیم بالای جدول لیگ بیست و یکم است. تنها تیمی که نماینده‌ای بین این پنج دروازه‌بان ندارد، استقلال است که حسین حسینی، رکورددار کلین‌شیت (۱۸ کلین شیت) در یک فصل ۱۶ تیمی لیگ برتر را در اختیار دارد. در کنار این‌ها، تراکتور هم تیم خوبی برای لیگ بیست و دوم جمع کرده که محمدرضا اخباری را در اختیار دارد. اخباری در لیگ بیست و یکم بهترین عملکرد را در بین دروازه‌بانان لیگ برتر داشت. همین نقطه اشتراک نشان می‌دهد که مدعیان قهرمانی در لیگ برتر به سراغ دروازه‌بانانی می‌روند که قبلا جوابشان را پس داده‌اند.

شهاب گردان

سن: ۳۸

تعداد بازی: ۲۸۲

کلین‌شیت: ۱۰۴

تیم‌های سابق: ابومسلم، ذوب‌آهن، پرسپولیس، سپاهان، پدیده، صنعت نفت، فولاد، ذوب‌آهن

تیم فعلی: فولاد

حامد لک

سن: ۳۱

تعداد بازی: ۲۸۱

کلین‌شیت: ۱۰۲

تیم‌های سابق: صبا، تراکتور، سایپا، فولاد، نساجی، ماشین‌سازی، پرسپولیس

تیم فعلی: مس رفسنجان

محسن فروزان

سن: ۳۴

تعداد بازی: ۲۲۲

کلین شیت: ۹۰

تیم‌های سابق: تراکتور، گسترش فولاد، استقلال، سیاه‌ جامگان، راه‌ آهن، پارس جنوبی، فولاد

تیم فعلی: گل‌ گهر

رشید مظاهری

سن: ۳۳

تعداد بازی: ۱۹۶

کلین شیت: ۸۸

تیم‌های سابق: فولاد، ذوب‌آهن، تراکتور، استقلال

تیم فعلی: سپاهان

علیرضا بیرانوند

سن: ۲۹

تعداد بازی: ۱۵۷

کلین شیت: ۸۶

تیم‌های سابق: نفت تهران و پرسپولیس

تیم فعلی: پرسپولیس

۴۱۵۴