گزارش فنی/ ترکیب احتمالی پرسپولیس در لیگ 22؛ چه کسی نیش می‌زند؟

گزارش فنی/ ترکیب احتمالی پرسپولیس در لیگ 22؛ چه کسی نیش می‌زند؟

پایگاه خبری فوتبالی- پاره شدن نوار قهرمانی‌های پیاپی پرسپولیس به دست رقیب سنتی آنهم با رقم زدن رکوردهای عجیب و غریب و تاریخی، گل‌محمدی را وادار کرد به طور کامل رویه‌اش را تغییر بدهد. 

به گزارش فوتبالی، با حضور درویش در سمت مدیرعاملی پرسپولیس، مشکلات قرارداد بستن هم تا حدود زیادی مرتفع شد و پرسپولیس با یک شبیخون درخشان، برنده همه روزهای ابتدایی فصل نقل و انتقالات بود. 

حالا و در آستانه لیگ 22، پرسپولیس را می‌توان به یک ماشین جنگی کلاسیک تشبیه کرد که همه چیزش دیدنی است ولی مردی که باید شلیک نهایی را انجام بدهد، ندارد. تیم گل‌محمدی در لیگ پیشین، درون محوطه جریمه خودی و حریف، ایراد داشت. تزلزل لک و مردان خط دفاعی باعث شده هر رقیبی به دروازه پرسپولیس برسد جز فجرسپاسی سقوط کرده! در محوطه جریمه رقبا هم اصرار گل‌محمدی به تمیروف و توانایی! معکوس این بازیکن، باعث شده بود اعتماد به نفس رقبا بیشتر شود.

  پرسپولیس برای پیاده‌سازی 1-3-2-4 محبوب گل‌محمدی، فعلا دو ابهام دارد که برای یکی، خریدی انجام شده و امیدواری کامل به بهبودش وجود دارد ولی برای دومی، با وجود حضور کمیت قابل اعتنا، پیش‌بینی ارایه کیفیت قابل تامل وجود ندارد. در سمت چپ خط دفاع و تا اطلاع ثانوی، پرسپولیس یا باید از علی نعمتی استفاده کند که یک مدافع کامل است و فاقد توانایی بازی در این پست و یا باید به احمدی جوان اعتماد کند (که به نظر می رسد به شدت اعتماد کرده است) تا درنهایت وحید امیری برگردد و این پست را سند بزند. در پیشانی خط حمله هم با حضور مهدی عبدی، حامد پاکدل و تمیروف اوضاع بدک نیست ولی احتمالا فقط روی کاغذ. با توجه به داشته استثنایی پرسپولیس در خط سوم، آنها به یک نیش تهاجمی نیاز دارند مثل رضا عنایتی دوران اوجش، که ضربه آخر را در کمال خونسردی و بدون نمایش بزند.

  پرسپولیس لیگ را احتمالا با این ترکیب استارت می‌زند: علیرضا بیرانوند، دانیال اسماعیلی‌فر، مرتضی پورعلی‌گنجی، گئورگی ولسیانی، محمدمهدی احمدی، میلاد سرلک، کمال کامیابی‌نیا، سروش رفیعی، مهدی ترابی، سعید صادقی و مهاجمی که هنوز کسی نامش را نمی‌داند. البته مهدی عبدی مصدوم است، حامد پاکدل هرگز انتخاب اصلی گل‌محمدی برای ایفای نقش مهاجم نوک نبوده و احتمالا نخواهد بود و تمیروف با ادامه روند فصل قبل، حضورش در ترکیب اصلی بیشتر به یک شوخی! شباهت دارد. 

  بزرگترین ابهام پرسپولیس فعلی در پیشانی خط حمله است چون آنها به مهاجمی نیاز دارند که در بدترین حالت، حداقل 10 گل در لیگ 22 برای‌شان بزند و در کورس مدعیان آقای گلی باشد. مهاجمان خارجی زیادی در این چند وقت اخیر به پرسپولیس، لینک شده‌اند ولی هیچکدام‌شان درنهایت منجر به قرارداد نشده است. در بین آنها، مهاجمان باکیفیت هم حضور داشتند و البته درباره بعضی‌های‌شان می‌توان گفت عملکردشان کاملا «تمیروف»ی بوده است.

گزارش از علیرضا خطیبی/ پایگاه خبری فوتبالی

134 نظر