انگلیس فاتح جام ملت‌های زنان اروپا شد/ شکسته شدن رکورد حضور تماشاگر در قاره سبز

انگلیس فاتح جام ملت‌های زنان اروپا شد/ شکسته شدن رکورد حضور تماشاگر در قاره سبز

پایگاه خبری فوتبالی - زنان ملی‌پوش فوتبال انگلیس با جبران ناکامی هموطنان‌شان در بخش مردان، فاتح جام ملت‌های اروپا در سال ۲۰۲۲ شدند.

به گزارش فوتبالی، فینال رقابت‌های جام ملت‌های زنان اروپا یکشنبه شب در ورزشگاه ومبلی شهر لندن میان تیم‌های ملی انگلیس و آلمان برگزار شد که این بازی را تیم کشور میزبان در وقت‌های اضافه با نتیجه 2 بر یک به سود خود به پایان رساند تا جام قهرمانی را در خانه نگه دارد.
انگلیسی‌ها با گلزنی الا تون در دقیقه 62 پیش افتادند اما لینا ماگول در دقیقه 79 گل تساوی را برای آلمان به ثمر رساند. بازی با این نتیجه به وقت‌های اضافه کشیده شد و این انگلیس بود که توسط کلو کلی در دقیقه 110 به گل دوم رسید.

این بازی در حضور 87 هزار و 192 تماشاگر برگزار شد که بالاترین آمار ثبت شده در تاریخ بازی‌های جام ملت‌های اروپا بخش زنان و مردان محسوب می‌شود.

انگلیس با غلبه بر آلمانی که با هشت عنوان قهرمانی پرافتخارترین تیم یوروی بانوان است، برای اولین بار موفق به کسب عنوان قهرمانی جام ملت‌های اروپا شد. آنها پیش از این هم دو بار (سال‌های 1984 و 2009) به فینال یورو رسیده بودند که مورد دوم برابر همین آلمان و با شکست‌‌شان همراه بود.

در فهرست پرافتخارترین تیم‌های ملی زنان اروپا در رقابت‌های یورو، پس از آلمان، نروژ با دو قهرمانی دوم است و پس از آن هم تیم‌های سوئد، انگلیس و هلند هر کدام با یک قهرمانی و با توجه به سایر عناوین‌شان، به ترتیب در رده‌های سوم تا پنجم قرار دارند.

انگلیسی‌ها در حالی اولین قهرمانی‌شان در جام ملت‌های زنان اروپا را کسب کردند که تیم ملی مردان این کشور تاکنون موفق به انجام این کار نشده است و تابستان سال گذشته در فینال همین رقابت‌ها و در همین ورزشگاه ومبلی مغلوب ایتالیا شد.

1470