شریفات: بازیکن نباید در امور فدراسیون و انتخاب سرمربی دخالت کند

شریفات: بازیکن نباید در امور فدراسیون و انتخاب سرمربی دخالت کند

پایگاه خبری فوتبالی- هافبک تیم فوتبال آلومینیوم گفت:  تمایلی به ایجاد تغییر نداشتم و به همین خاطر در اراک ماندم.                                    

به گزارش فوتبالی و به نقل از فارس، اسماعیل شریفات در مورد شرایط تمرینی آلومینیوم اراک اظهار داشت: تمرینات سختی را پشت سر می‌گذاریم. صبح و عصر تمرین می‌کنیم. بدنسازی هم طبق برنامه انجام می‌شود. فشار زیادی را تحمل می‌کنیم. سخت ترین دوره برای یک فوتبالیست، دوره بدنسازی است اما هرکسی تلاش کند بیشتر به حقش می‌رسد. 

وی در خصوص تمدید قرارداد با آلومینیوم علیرغم داشتن چند پیشنهاد، گفت: نمی‌خواهم درمورد پیشنهادات صحبت کنم. هم در نیم فصل و هم پایان فصل پیشنهاداتی بود ولی دوست داشتم در آلومینیوم بمانم. پس از فولاد خوزستان، آلومینیوم تنها تیمی است که در آن به مدت طولانی بازی کردم. دوست داشتم کارم را در این تیم ادامه بدهم. فوتبال اراک برایم خوب و خوش یمن بوده، باشگاه پیشنهاد داده بود و با سید مهدی رحمتی هم صحبت کردم. تمایلی هم به ایجاد تغییر نداشتم. به جز فولاد، در تیم‌های دیگر فقط یک سال بازی کردم ولی سه سال است در آلومینیوم حضور دارم و در این تیم جا افتاده‌ام. امیدوارم امسال اتفاقات بهتری برای ما بیفتد.

هافبک آلومینیوم در مورد جدایی رامتین سلیمان زاده، پوریا آریاکیا و محمد علی نژاد از این تیم، اظهار داشت: هر سه بازیکنان بزرگی هستند و سال گذشته خیلی تاثیرگذار بودند. آن‌ها از زمان صعود به لیگ برتر به تیم کمک زیادی کردند.با اینحال بازیکنان خوبی با صلاحدید کادر فنی به تیم اضافه شده‌اند. ان شاالله بازیکنان جدید به تیم کمک کنند , فکر می‌کنم همین اتفاق هم می‌افتد. 

شریفات در خصوص حضور مربیان پرتغالی روی نیمکت تیم‌های استقلال و سپاهان و تاثیر آن ها روی کیفیت لیگ برتر، گفت: لیگ امسال کاملا غیرقابل پیش بینی خواهد بود. تیم‌های استقلال، پرسپولیس، سپاهان، گل‌گهر، تراکتور، فولاد و مس رفسنجان به خوبی بسته شده‌اند. فکر می‌کنم تنها سالی باشد که قهرمانی قابل پیش بینی است. واقعا نمی‌توان گفت کدام تیم قهرمان می‌شود. هر اتفاقی ممکن است بیفتد. قطعا حضور مربی و بازیکن خارجی با کیفیت به بهتر شدن لیگ کمک می‌کند. البته بازیکنان و مربیان ایرانی هم در سال‌های اخیر نشان داده‌اند چیزی کمتر از خارجی‌ها ندارند. به نظرم با این شرایط، امسال می‌توانیم لیگ جذابی داشته باشیم. 

بازیکن با تجربه آلومینیوم اراک در مورد حواشی اخیر تیم ملی که کاملا جامعه فوتبال کشور را تحت تاثیر قرارداده، اظهار داشت: بازیکنان تیم ملی باید بدانند هرچیزی پروسه خودش را دارد. هیچ بازیکنی هرچقدر هم‌ بزرگ‌ باشد نمی‌تواند سرمربی انتخاب کند. وظیفه بازیکن این است برای تیم ملی یا باشگاهش بازی کند. حق ندارد در امور فدراسیون و انتخاب سرمربی دخالت کند. بالاخره فدراسیون هست و یکسری سلسله مراتب وجود دارد. فدراسیون مربی و مربی هم بازیکنان را انتخاب می‌کند. بازیکنان هم وظیفه دارند تمرین و بازی کنند.

شریفات تصریح کرد: نمی‌دانم، شاید سوءتفاهمی پیش آمده ولی امیدوارم این مساله زودتر حل شود. در تیم ملی نفرات خاصی مانند طارمی، جهانبخش و آزمون داریم که مردم روی آن‌ها حساب ویژه‌ای باز کرده و انتظار بالایی دارند. آن‌ها باید تمرکزشان روی بازی باشد و فرقی نمی‌کند کارلوس کی‌روش سرمربی باشد یا دراگان اسکوچیچ یا مربی ایرانی، بازیکن باید کار خودش را انجام بدهد.

9719