آزمون: کلمه بایکوت را در مورد تیم ملی دوست ندارم/ تغییرات طبیعی است، آن را بزرگ نکنیم

آزمون: کلمه بایکوت را در مورد تیم ملی دوست ندارم/ تغییرات طبیعی است، آن را بزرگ نکنیم

پایگاه خبری فوتبالی- سرمربی تیم ملی فوتبال بانوان کشورمان گفت: ما با تیم ملی ارزش پیدا می‌کنیم و کلمه بایکوت را در مورد تیم دوست ندارم.

به گزارش فوتبالی، مریم آزمون در حاشیه اردوی تیم‌ملی فوتبال بانوان کشورمان، اظهار داشت: خوشحالم که یک بار دیگر به عنوان سرمربی تیم ملی بزرگسالان در خدمت بازیکنانی هستم که تقریباً در تمام رده‌ها با آنها کار کردم. احساس خوبی است که می‌توانم یک بار دیگر به عنوان سرمربی در خدمت فدراسیون و بازیکنان باشم، امیدوارم بتوانیم در آینده عملکرد خوبی از خود به جای بگذاریم.

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان در مورد وضعیت آمادگی بازیکنان، گفت: از نظر فنی تیم را زمانی جمع کردیم که تقریباً لیگ برتر به پایان رسیده بود، یعنی یک پروژه ۲۰ روزه بازیکنان در استراحت بودند. لیگ طولانی شده بود و بچه‌ها در حالت استراحت بودند، از طرفی مسابقات کافا را هم در پیش داشتیم و ۵ ماه اردوی تیم ملی تعطیل شده بود که باید این تیم را آماده می‌کردیم.

آزمون افزود: بازیکنانی که انتخاب کردیم جوان و با انگیزه هستند. با توجه به بازیکنانی که در حال حاضر در اردو نیستند، بازیکنان جوانی را در اختیار داریم. زمان ما بسیار کم است و در این زمان فقط توانستیم یک سری کارهای فنی و بدنی را انجام بدهیم تا بدن‌هایشان را آماده کنیم. در حال حاضر بازیکنان خوب هستند و توانستیم تاکتیک مورد نظر خود را به آنها القا کنیم.

وی در خصوص غیبت بازیکنانی که در تیم بم و سایر تیم‌ها هستند، عنوان کرد: تیم بم قهرمان لیگ برتر شده حدود ۸ بازیکن که مورد نظر کادر فنی است را نداریم، مدیریت و مربی این باشگاه تصمیم گرفتند با قدرت بیشتری در مسابقات آسیایی حاضر شوند و بازیکنان خود را به تیم ملی ندادند. بازیکنانی هم که نیامدند دلایل خود را اعلام کردند، ما به نظر آنها احترام می‌گذاریم در این مرحله نیستند و این فرصتی برای بازیکنان دیگر و جوان شد. در حال حاضر هم خیلی خوب تمرین می کنند.

سرمربی تیم ملی فوتبال بانوان کشورمان خاطرنشان کرد: باید بدانیم با تیم ملی ارزش پیدا می‌کنیم؛ کادر و بازیکنان زمانی که در تیم ملی هستیم ارزش و اعتبار به دست می‌آوریم و باید این را مدیون تیم ملی بدانیم. تیم ملی بزرگتر از همه ماست و باید برای سرافرازی آن تلاش کنیم.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری که پرسید دعوت ۱۱ بازیکن از تیم سیرجان این شائبه را به وجود آورده که به خاطر حضور سرمربی این تیم در اردوی ملی است، تصریح کرد: این فقط یک شائبه است، ما خیلی دوست داشتیم بازیکنان سپاهان و ذوب آهن هم در اردو باشند. ۸۰ درصد تیم ملی اصلی اینجا حضور ندارند، ۶ بازیکن تیم سیرجان عضو تیم ملی جوانان هستند که با آنها قهرمان کافا شدیم و جزو بازیکنان خوب ایران هستند. تیم سیرجان هم به نوبه خود نایب قهرمان لیگ شده است، ۱۱ بازیکن از بم، ۱۱ بازیکن از سپاهان، ۹ بازیکن از سیرجان، ۳ بازیکن از ایلام، ۲ بازیکن از ذوب‌آهن و از کیان نیشابور هم دعوت کردیم.

آزمون ادامه داد: من بازی‌های لیگ را رصد نکردم و فرصت کمی داشتم، ترجیح می‌دهم بدنه‌ای که می‌شناسم را وارد کنم. خانم جهان‌نجاتی هم وقتی در تیم ملی است نگاهش ملی است. هر کدام از مربیان که اینجا بودند مطمئنا بهترین بازیکنان را انتخاب می‌کردند. مطمئن باشید ما مربیان سعی می‌کنیم بهترین بازیکنان را انتخاب کنیم چون هرچه انتخاب بهتری داشته باشیم به خودمان برمی‌گردد. در آینده هم هر بازیکنی که شایستگی پوشیدن پیراهن تیم ملی را داشته باشد دعوت می‌شود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا بازیکنانی که به اردو نیامدند بیشتر به دلیل تغییر سرمربی بوده و تیم را بایکوت کرده‌اند، نظر شما در این مورد چیست؟ گفت: شخصاً این کلمه را اصلاً دوست ندارم که برای تیم ملی به کار ببریم چون این کلمه در کنار تیم ملی یک کشور معنا و مفهوم ندارد. هر بازیکنی که اینجاست برای ما با ارزش است. حضور در تیم ملی باعث ارزش یافتن بازیکن می‌شود. اگر بازیکنی به دلایلی نیامده دلایل خود را به کادر اعلام کرده و برای آنها احترام قائل هستیم. برای‌شان آرزوی موفقیت می‌کنیم و انشاءالله در مراحل بعدی ببینیم چگونه پیش می‌رود.

آزمون در مورد عقد قرارداد با فدراسیون فوتبال، گفت: من و بقیه کادر با فدراسیون قرارداد داریم و این اتفاق قشنگی است.

وی در پاسخ به این سوال که انتخاب شما برای گذراندن جام کافا بوده است، یادآور شد: در حال حاضر نمی‌دانم بعداً چه اتفاقی می‌افتد، همانطور که قبلی‌های ما نمی‌دانستند تغییرات برای مربی چیزی طبیعی است و نباید این مسئله را خیلی بزرگ کنیم. همه مربیان بزرگ دنیا تغییر می‌کنند و نباید این مسئله را بزرگ کنیم شاید من هم تغییر کردم فعلاً که قرارداد دارم. در زمان آقای عزیزی خادم هم در مجمع بودم و رای دادم.

سرمربی تیم ملی در مورد اینکه انتخاب خود را قهرمانی در جام کافا دانسته بود در حالیکه صعود به جام ملت‌ها هم دستاورد بزرگی بود که در زمان ایراندوست به دست آمد، اظهارداشت: فدراسیون در جایی تصمیم گرفته مربی تیم خود را تغییر بدهد، همانطور که قبلا من بودم و کس دیگری را آوردند باز هم چنین اتفاقاتی می‌افتد. من سالها در تیم ملی جوانان و نوجوانان کار کردم، سرمربی تیم ملی بزرگسالان هم بودم اما در کافا قهرمان شدن ارزش کمی نیست. اینکه برخی ارزش‌ها را پایین و برخی را بالا ببریم تحلیل درستی نیست. هر کدام ارزش خود را دارند و ما کار کسی را بی ارزش نمی‌کنیم. پیشرفت برای همه ماست که در یک قطار قرار داریم چه من باشم چه عزیزان دیگر. مطمئن باشید با قدرت باید کار کنیم ما باید با تحلیل‌های درست که به آنها نیاز داریم پیش برویم، نباید برخی را زیر سوال ببریم.

آزمون در مورد اینکه شنیده شده روز اول اردو بازیکنان را جمع کرده و به آنها گفته که اگر به بهانه مصدومیت به اردوی تیم ملی نیایند خط می‌خورند، آیا چنین چیزی صحت دارد؟ عنوان کرد: چنین چیزی صحت ندارد؛ روز اول اردو که چنین حرف‌هایی را نمی‌زنند. ما سعی کردیم روز اول همدلی و یکدلی را بین بازیکنان ایجاد کنیم.

حدیث بساط شیر مدافع تیم ملی فوتبال کشورمان در مورد شرایط تمرینی تیم، عنوان کرد: خوشبختانه بازیکنان آماده هستند‌. اردوی ما دیر تشکیل شد و وقت کمی داشتیم اما طبق برنامه ریزی کادرفنی اکنون به آمادگی رسیده‌ایم و امیدوارم از مسابقات کافا دست پر برگردیم.

وی در مورد تفاوت امکانات در اردوهای آماده‌سازی زمان سرمربیگری مریم ایراندوست و تفاوت آن با زمان مریم آزمون، گفت: آن زمان به دلیل صعودی که داشتیم تجهیزات بیشتری در اختیار تیم ملی قرار داده شد البته الان هم کمبود خاصی نداریم یعنی همان روند طی می‌شود و اگر نواقصی وجود دارد به دلیل زمان کم ماست.

مدافع تیم ملی در مورد رقبای ایران در تورنمنت کافا، خاطرنشان کرد: ازبکستان قوی‌ترین حریفمان است که در آخرین مسابقه روبروی این تیم قرار می‌گیریم. کادر فنی می‌توانند مسابقات این تیم را ببینند و آنالیز کنند. امیدوارم با آنالیز خوبی جلوی این تیم برویم.

* ظهرابی‌نیا: امیدوارم رای ما در مجمع تاثیر داشته باشد 

سارا ظهرابی‌نیا کاپیتان تیم ملی در مورد بستن بازوبند کاپیتانی در نبود بهناز طاهرخانی، گفت: کاش خانم طاهرخانی در اردو بود. او و خانم قنبری از بزرگان فوتبال زنان ایران هستند. کاپیتانی مسئولیت بزرگی است که امیدوارم از عهده آن بر بیایم.

وی در واکنش به این شائبه که اعلام لیست تیم ملی قبل از مجمع به دلیل این بود که رای کاپیتان تیم ملی محاسبه شود آیا درست است، عنوان کرد: بله امیدوارم بتوانیم انتخاب خوبی داشته باشیم. رای ما تاثیر داشته باشد و به فوتبال زنان و مردان کمک کند.

کاپیتان تیم ملی در مورد رقبای ایران در کافا، یادآور شد: تیم های قوی در این مسابقات شرکت می کنند. تقریباً سرسخت ترین بازی ما ازبکستان است اما هیچ مسابقه‌ای را دست کم نمی گیریم و پرقدرت می رویم چرا که چهار فینال داریم.

۴۱۵۴ 

36 نظر