فولاد جذاب مدل ۲۲ با خریدهای شبانه

فولاد جذاب مدل ۲۲ با خریدهای شبانه

پایگاه خبری فوتبالی - پس از ماندگار شدن جواد نکونام در فولاد این تیم روند نقل و انتقالاتی خوبی را در پیش گرفته و می‌تواند در لیگ و مرحله حذفی آسیا پر قدرت ظاهر شود.

به گزارش فوتبالی و به نقل از ورزش سه، فولاد این روزها به یکی از تیم‌های مورد توجه در نقل و انتقالات تابستانی تبدیل شده و با لیست خرید جذاب نکونام در اندیشه بستن تیمی منسجم و مدعی است. قرمزهای خوزستان با دو بازیکن فصل گذشته پرسپولیس یعنی سعید آقایی و احسان پهلوان قرارداد بستند و همچنین با جذب مجید علیاری و علی قربانی سر و شکل تازه‌ای به خط حمله خود دادند. حال در این مطلب اسکواد تیم فولاد را پست به پست که با خریدهای احتمالی‌اش جذاب‌تر نیز خواهد شد بررسی می‌کنیم:

*خیز بلند برای پیام در پست دروازه
فولاد فصل گذشته در حالی که پنجره تابستانی‌اش بسته بود فصل را با احسان مرادیان شروع کرد و پس از زمستان با شهاب گردان ادامه داد‌. حال قرارداد مرادیان با فولاد به اتمام رسیده و مشخص نیست این گلر در فولاد می‌ماند یا خیر اما گردان با فولادی‌ها قرارداد دارند. گفته می‌شود این باشگاه دنبال جذب پیام نیازمند گلر فصل گذشته پورتیمننزه است تا با جذب این دروازه‌بان بلند قامت چارچوب دروازه خود را در آسیا و لیگ ایران بیمه کند. پیام هم برای اینکه مسافر جام جهانی شود نیازمند قرارگیری در شرایط بازی است و باید دید سرنوشت این انتقال چه خواهد شد. علی غلامزاده دیگر گلر تحت قرارداد فولاد است.

*دفاع راست قرمز یا آبی می‌شود
فولاد در پست دفاع راست فعلا مجتبی نجاریان را در اختیار دارد. این تیم سال گذشته نیز با در اختیار داشتن صالح حردانی در این پست نقطه قوت داشت و پس از رفتن این بازیکن مهدی شیری را به خدمت گرفت. شیری نیز با نمایش‌های درخشان در فولاد حالا با پیشنهاد تمدید قرارداد مواجه شده و در حال مذاکره با حمیدرضا گرشاسبی است. این باشگاه در این پست همچنین مذاکراتی با وریا غفوری، کاپیتان استقلال داشته و نکونام از پیوستن وی به جمع شاگردانش استقبال می‌کند. 

*مدافعان وسط فولاد متحول می‌شوند؟
یکی از پست‌هایی که برای جواد نکونام از حساسیت و اهمیت بالایی برخوردار است به دفاع مرکزی مربوط می‌شود. نکونام همواره به دفاع منسجم اعتقاد دارد و فعلا در این پست با عارف آقاسی، سینا شاه عباسی و امین حزباوی قرارداد دارند. قرارداد موسی کولیبالی، ایوب والی و مهران موسوی به اتمام رسیده و باید دید چه برنام‌های برای تمدید یا مازاد اعلام شدن در این پست وجود دارد. 

*دفاع چپ فصل پیش پرسپولیس با حیدریه رقابت می‌کند
فولادی‌ها در پست دفاع چپ خیلی زود تکلیف خود را روشن کردند. قرارداد وحید حیدریه تمدید شد و سعید آقایی نیز پس از اتمام قراردادش با پرسپولیس به عنوان بازیکن آزاد جذب شد. رقابت این دو بازیکن برای قرارگیری در ترکیب اصلی جذاب خواهد بود. با این حساب مهران درخشان مهر و ابراهیم سلجوقی از فولاد جدا می‌شوند و همچنین احمدرضا جلالی هم در فصل بعد پیراهن آلومینیوم را خواهد پوشید. 

*کمربند میانی فولاد با یک لشکر قرارداد تمام شده
در پست هافبک وسط هنوز تکلیف بازیکنان فولاد در فصل آینده مشخص نشده است. حمید بوحمدان، احمد عبدالله زاده، محمد آبشک، سینا مریدی و آرش رضاوند پنج بازیکنی هستند که با پایان فصل قراردادشان به اتمام رسید. به جز مریدی که وضعیتش در هاله‌ای از ابهام است بقیه این هافبک‌ها مورد توجه برای تمدید هستند و باید دید کدامیک از آنها در جمع شاگردان نکونام باقی خواهند ماند. رضاوند نیز پس از حضور موثر در فولاد، مذاکراتی برای ادامه حضورش در خوزستان با باشگاه استقلال در حال انجام است. 

*خرید پهلوان برای تکنیکی‌تر شدن پست وینگر
باشگاه فولاد درحالی که گفته می‌شد پرسپولیس رضایت پهلوان را برای ادامه همکاری جلب کرده به او پیشنهاد داد و وینگر دو فصل گذشته پرسپولیس برای اینکه پشت ترافیک خط هافبک سرخ‌های تهرانی نماند راهی اهواز شد تا شاگرد نکو شود. ساسان انصاری در این پست با فولاد قرارداد دارد اما قرارداد محمرضا عباسی به پایان رسیده و احتمال جدایی وی وجود دارد. علیرضا کوشکی ۲۲ساله تحت قرارداد فولاد است ولی احتمال معاوضه‌اش با رضاوند برای توافق با باشگاه استقلال وجود دارد. مهدی لیموچی نیز دیگر وینگر فولاد بود که به دلیل مسائل قراردادی محروم شده است. 

*فولاد در تلاش برای نگه داشتن پاتوسی در پشت مهاجم
آیاندا پاتوسی یکی از بازیکنان موثر فولاد بوده که بار خلاقیت تیم و همچنین شروع مجددها را به دوش دارد. پاتوسی قراردادش به اتمام رسیده اما مذاکرات برای نگه داشتن این بازیکن در پست شماره ۱۰ فولاد در جریان است. محمدرضا خلعتبری نیز که زمستان گذشته به این تیم پیوست همچنان تحت قرارداد است.

*چهره جدید فولاد در خط حمله
فولاد که در فصل گذشته از شیمبای پا سن گذاشته در نوک خط حمله استفاده می‌کرد حالا چهره تیمش در این پست را تغییر داده است. شیمبا را باید از این تیم جدا شده دانست؛ ساسان حسینی به پیکان پیوسته و یوسف کی‌شمس نیز ادامه حضورش در فولاد در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. علی قربانی و مجید علیاری دو بازیکنی هستند که در خط حمله تا اینجای کار جذب شده‌اند.

*اسکواد فولاد با این خریدها جذاب‌تر می‌شود
به نظر می‌رسد کار فولاد و نکونام در نقل و انتقالات تابستانی تازه شروع شده و آنها در اندیشه پر اسم و رسم‌دار کردن اسکواد خود هستند. به جز پیام نیازمند و وریا غفوری که پیش‌تر از آنها به عنوان خریدهای احتمالی فولاد نام برده شد بازیکنان مطرحی چون اشکان دژاگه، محمد محبی و یونس دلفی نیز در رادار فولاد قرار دارند و باید دید پروژه کهکشانی کردن فولاد به کجا خواهد رسید. همچنین فولادی‌ها در تلاش هستند در صورت تمدید قرارداد موسی کولی‌بالی و پاتوسی، یک بازیکن خارجی دیگر و‌ یک آسیایی را به اسکواد خود اضافه کنند.

1470

76 نظر