مهدوی کیا: آمریکا از تیم سال ۹۸ قوی‌تر شده است/ امیدوارم دوباره ما برنده شویم

مهدوی کیا: آمریکا از تیم سال ۹۸ قوی‌تر شده است/ امیدوارم دوباره ما برنده شویم

پایگاه خبری فوتبالی- مدافع پیشین تیم ملی فوتبال ایران درباره دیدار با آمریکا در جام جهانی فرانسه به صحبت پرداخت.

به گزارش فوتبالی و به نقل از رویترز، بیش از دو دهه از پیروزی معروف ایران برابر آمریکا می‌گذرد. در آن دیدار مهدی مهدوی‌کیا زننده گل دوم ایران بود. سه‌شنبه (روز گذشته) بیست و چهارمین سالگرد دیدار بین کشورهای مخالف ایدئولوژیک در جام جهانی فرانسه بود، در بازی‌ای که به طور گسترده‌ای به عنوان سیاسی‌ترین بازی در تاریخ جام جهانی در نظر گرفته می‌شود.

این دو تیم بعد از قرعه‌کشی جام جهانی ۲۰۲۲ در یک گروه قرار گرفتند به این ترتیب این دو تیم دوباره در جام جهانی  به مصاف هم می‌روند، اما بعید به نظر می‌رسد که این دیدار به اندازه دیدار لیون، هیاهو داشته باشد.

مدافع ۴۴ ساله پیشین هامبورگ به رویترز گفت: دیدار ایران و ایالات متحده مسابقه قرن بود. آن گل یکی از بزرگ‌ترین، به یاد ماندنی ترین و قابل توجه ترین لحظات دوران زندگی من بود. هرگز و هرگز آن لحظه را فراموش نمی کنم. من جوان بودم و آن  بازی بسیار مهمی در جام جهانی بود. اولین برد ایران در جام جهانی رقم خورد و همه این‌ها دست به دست هم داد تا آن دیدار و آن بازی به اتفاقی بزرگ در دوران ورزشی من تبدیل شود. 

هواداران ایرانی در ورزشگاه لیون حاضر شدند.  تدابیر امنیتی شدیدی در این دیدار حکم فرما بود. قبل از این دیدار ایرانی‌ها دسته‌های گل رز را به آمریکایی‌ها هدیه دادند و تیم‌ها عکس مشترک گرفتند.

4154

150 نظر