تکلیف اعزام امیرحسین زارع به روز شنبه کشیده شد؛ احتمال حضور ۴ آزادکار در قزاقستان

تکلیف اعزام امیرحسین زارع به روز شنبه کشیده شد؛ احتمال حضور ۴ آزادکار در قزاقستان

پایگاه خبری فوتبالی- همچنان تکلیف قهرمان سنگین‌وزن جهان برای حضور در تورنمنت بین‌المللی قزاقستان نامشخص است.

به گزارش فوتبالی و به نقل از تسنیم، مسابقات رنکینگ‌دار قزاقستان طی روزهای 12 تا 15 خرداد در آلماتی برگزار خواهد شد و قرار است دو تیم منتخب کشتی آزاد و فرنگی ایران در این رقابت‌ها شرکت کنند.

پیش از این عنوان شده بود سه طلایی آزادکار ایران در مسابقات جهانی نروژ در این پیکارها کشتی خواهند گرفت و در ادامه نیز احتمال اعزام امیرحسین فیروزپور مدعی جوان وزن 92 کیلوگرم که بعد از قهرمان شدن در مسابقات کشوری، طلای بزرگسالان آسیا را هم از آن خود کرد، مطرح شد.

این درحالی بود که امیرحسین زارع از چندی پیش از ناحیه پا دچار آسیب‌دیدگی شده و در این مدت اصلا تمرین کشتی انجام نداده است. هرچند مصدومیتش بهبود پیدا کرده اما کادرفنی تیم ملی با احتیاط بیشتری در مورد اعزام او تصمیم‌گیری خواهد کرد تا ریسک آسیب مجدد با کشتی گرفتن در قزاقستان ایجاد نشود.

در همین رابطه وضعیت امیرحسین زارع از نظر پزشکی و فنی مورد بررسی قرار گرفته و گفته می‌شد تا روز پنجشنبه در این خصوص تصمیم نهایی اتخاذ خواهد شد اما این موضوع به روز شنبه موکول شده است.

به نظر می‌رسد شانس اعزام او زیاد باشد، هرچند که در این مدت تمرین کشتی انجام نداده اما از نظر آمادگی جسمانی وضعیت خوبی دارد.

اگر زارع با تایید پزشک راهی قزاقستان شود، او به همراه حسن یزدانی و کامران قاسم‌پور؛ طلایی‌های ایران در پیکارهای جهانی اسلو هستند که 8 ماه بعد از قهرمانی، بار دیگر روی تشک خواهند رفت.

برای اعزام امیرحسین فیروزپور به قزاقستان نیز اقدامات لازم انجام شده و اگر از نظر وزنی شرایط مساعدی داشته باشد به آلماتی خواهد رفت.

۴۱۵۴