معاون وزیر ورزش: شرایطِ حضور بانوان در ورزشگاه‌ها درحال فراهم‌سازی است

معاون وزیر ورزش: شرایطِ حضور بانوان در ورزشگاه‌ها درحال فراهم‌سازی است

پایگاه خبری فوتبالی- معاون فرهنگی‌ و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش‌ و جوانان با اشاره به اینکه آماده‌سازی شرایط حضور بانوان و خانواده‌ها در ورزشگاه‌ها در حال پیگیری است، گفت: فرهنگی شدن محیط‌های ورزشی، تکلیفی است که در قانون اهدافِ وزارت ورزش تصویب و ابلاغ شده‌ است.                

به گزارش فوتبالی، سینا کلهر روز دوشنبه در گفت‌وگویی تلویزیونی خاطرنشان کرد: آماده کردن شرایط ورزشگاه برای حضور بانوان از برنامه‌های اصلی و مهم است، زیرا اگر نتوانیم سامانه بلیت فروشی و صندلی مشخص را در ورزشگاه‌ها راه‌اندازی کنیم اساسا قدم‌های دیگر را هم برای حضور خانواده‌ها و بانوان نمی‌توان برداشت.

وی تاکید کرد: پیگیری حضور بانوان در ورزشگاه بخشی از برنامه بوده و هست؛ چنانچه در دیدار ایران و عراق هم که این اتفاق افتاد، پیگیری‌های مستمر و زیادی پشت این ماجرا بود.

معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان با یادآوری اینکه هنوز سامانه‌ای برای بلیت فروشی و همینطور صندلی‌هایی که شماره مشخص بر آن حک شده باشد وجود ندارد، تصریح کرد: برنامه ما محیا کردن شرایط برای رقابت‌های لیگ برتر و همه مسابقات دیگر است.

کلهر افزود: این امر و همچنین تاکید بر فرهنگی کردن محیط‌های ورزشی تکلیفی است که در قانون اهداف وزارت ورزش و جوانان که سال ۱۳۹۹ تصویب و ابلاغ شد گنجانده شده است تا شرایط و فضای مناسب برای حضور خانواده‌ها فراهم شود و این در حال حاضر اولویت ما است.

9719

19 نظر