نگاهی بر مسیر قهرمانی سه مدعی لیگ برتر فوتبال بانوان

نگاهی بر مسیر قهرمانی سه مدعی لیگ برتر فوتبال بانوان

پایگاه خبری فوتبالی- در فاصله سه هفته مانده به پایان رقابت‌های لیگ برتر فوتبال بانوان، همچنان سه تیم خاتون بم، شهرداری سیرجان و سپاهان از درجه قوی به ضعیف شانس قهرمانی دارند.

به گزارش فوتبالی، چهاردهمین دوره از رقابت‌های لیگ برتر فوتبال بانوان فصل 1401-1400 در حال برگزاری است و تاکنون نوزده هفته از این ماراتن جذاب سپری شده است.

لیگ جاری برخلاف فصول گذشته، از ابتدا تا امروز چندین تیم را در صدرجدول رده‌بندی دید و بالای جدول تا اواسط فصل کاملاً در قرق یک تیم خاص نبود.

اهمیت به لیگ برتر فوتبال بانوان و حضور کادرفنی تیم ملی در شهرهای مختلف برای تماشای بازی‌ها، سبب شد تا سطح بازیکنان و رقابت‌ها نیز تا حدودی بالاتر برود و در فاصله سه هفته به پایان لیگ، سه تیم همچنان شانس قهرمانی را داشته باشند.

حال به بررسی بازی‌های باقی مانده تیم‌های اول تا نخست جدول خواهیم پرداخت و مسیر قهرمانی هریک را مقایسه خواهیم کرد:

1/ خاتون بم:

پرافتخارترین تیم لیگ برتر، تا پایان هفته نوزدهم با 52 امتیاز در صدرجدول رقابت‌ها ایستاده است. شاگردان مرضیه جعفری که سرنوشت قهرمانی را در دستان خود می‌بینند، در سه دیدار بعدی به ترتیب با سپاهان، ذوب آهن و پالایش گاز ایلام مصاف خواهند کرد. خاتون که تفاضل گل 92+ دارد، امیدوار است تا در صورت برابری امتیازاتش با تیم‌های دیگر بازهم به کاپ قهرمانی برسد. پیش‌بینی می‌شود که این تیم با کسب 7 امتیاز از سه بازی قهرمانی خود را در لیگ مسجل کند. نماینده بم فصل گذشته در هفته آخر مقابل سپاهان متوقف شد و قهرمانی را از دست داد و قاعدتاً از تکرار تاریخ در این فصل نیز گریزان است. اهالی فن معتقد اند که نتیجه دیدار خاتون-سپاهان در اصفهان، تا حدود بسیار زیادی تکلیف قهرمان این فصل را مشخص خواهد کرد.

2/ شهرداری سیرجان:

مدافع عنوان قهرمانی که هفته ابتدایی لیگ را به دلیل حضور در مسابقات جام ملت‌های فوتبال زنان آسیا غایب بود، توانست در هفته سیزدهم به صدرجدول برسد. شهرداری‌چی‌ها تا چندین هفته در صدر جدول حضور داشتند اما پس از شکست مقابل سپاهان، عنوان نخست را دو دستی تقدیم رقیب سنتی خود یعنی خاتون بم کردند و حالا، ضمن کسب پیروزی در هر بازی باید نیم نگاهی هم به نتایج دیدارهای خاتون بم داشته باشند. از آنجا که خاتون در هفته بیستم مهمان سپاهان است، تیم سیرجانی چهار چشمی این دیدار را رصد می‌کند تا در صورت غفلت خاتون دوباره به صدرجدول بازگردد. شهرداری سیرجان نیز با 50 امتیاز و تفاضل گل 77+ در رده دوم جدول حضور دارد و در سه دیدار باقی مانده خود باید به ترتیب به مصاف ذوب آهن، زارع باتری سنندج و ملوان بندرانزلی برود. شاگردان مریم جهان‌نجاتی برای رسیدن به قهرمانی چاره‌ای جز پیروزی در دیدارهای باقی مانده ندارند و در صورت تساوی امتیاز با خاتون هم ممکن است قافله را به دلیل تفاضل گل کمتر ببازند.

3/ سپاهان اصفهان:

شاگردان بیان محمودی دیگر مدعی قهرمانی با شانسی ضعیف‌تر از دو نماینده کرمان هستند. سپاهان با 47 امتیاز و تفاضل گل 56+ در رده سوم قرار گرفته و هم اینک با صدرجدول 5 امتیاز فاصله دارد. این تیم اگر خیال قهرمانی در سر دارد، باید علاوه بر پیروزی در سه دیدار باقی مانده، منتظر ناکامی دو رقیب دیگرش هم بماند که تا حدود زیادی بعید به نظر می‌رسد. طلایی پوشان در سه بازی باقی مانده باید به ترتیب به مصاف خاتون بم، پالایش گاز ایلام و کیان نیشابور بروند که دو دیدار دیگر به مراتب راحت‌تر از بازی با خاتون بم است. سپاهان در این فصل از رقابت‌ها همانند فصل قبل در آستانه کسب سکوی سوم است و اکنون جدی‌ترین رقیب برای به خطر انداختن قهرمانی خاتون بم محسوب می‌شود. این تیم در ورزشگاه فولادشهر توانست شهرداری سیرجان را شکست دهد و حال، مصاف با دیگر مدعی قهرمانی در اصفهان در نوع خود بسیار جذاب خواهد بود.

شایان ذکر است که سه هفته باقی مانده لیگ برتر فوتبال بانوان به ترتیب روزهای دوم، نهم و شانزدهم خرداد ماه برگزار و شاید تکلیف تیم قهرمان پیش از برگزاری هفته آخر مشخص شود.

1377