فتح لیگ برتر انگلیس از قهرمانی در لیگ قهرمانان سخت‌تر است

فتح لیگ برتر انگلیس از قهرمانی در لیگ قهرمانان سخت‌تر است

پایگاه خبری فوتبالی - پپ گواردیولا سرمربی اسپانیایی منچسترسیتی معتقد است که قهرمانی در لیگ برتر انگلیس، بسیار سخت‌تر از قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپاست. 

به گزارش فوتبالی، آبی‌های شهر منچستر در این فصل توانسته‌اند با یک امتیاز اختلاف نسبت به لیورپول در صدر جدول لیگ برتر انگلیس قرار بگیرند و فقط یک بازی تا پایان فصل باقی مانده است. آن‌ها در لیگ قهرمانان نیز توانستند به جمع چهار تیم برتر برسند، اما در آن جا مغلوب رئال مادرید و کارلو آنچلوتی شدند تا دوری پپ از جام لیگ قهرمانان، دوازده ساله شود.

به نقل از سایت مارکا، گواردیولا در کنفرانس مطبوغاتی به خبرنگاران گفت: "قهرمانی در لیگ برتر انگلیس، سخت‌تر از قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپاست. بازی‌ها و هفته‌ها، مصدومیت‌ها و چیزهای دیگر زیادی در لیگ دخیل هستند. شما روزهای خوب و بد زیادی را سپری می‌کنید. شرایط متفاوتی تجربه خواهید کرد. برای قهرمانی در لیگ برتر انگلیس شما باید هر روز آماده باشید."

"نمی‌خواهم بگویم لیگ قهرمانان مهم نیست. ما خیلی دوست داشتیم هفته بعد در پاریس باشیم، اما بردن 38 بازی، تفاوت زیادی با بردن 6 یا 7 بازی دارد. البته قهرمانی در اروپا همیشه لذت‌بخش است."

گواردیولا و شاگردانش در هفته آخر لیگ برتر به مصاف استون ویلا خواهند رفت.            

4416

378 نظر