طاهری: کاری به نتایج پرسپولیس نداریم/ شادی استقلال زمان گرفتن جام است

طاهری: کاری به نتایج پرسپولیس نداریم/ شادی استقلال زمان گرفتن جام است

پایگاه خبری فوتبالی- بیژن طاهری سرپرست تیم استقلال گفت: امیدوارم تکلی که فرهاد مجیدی در استادیوم آزادی بست در هفته‌های آینده برای قهرمانی استقلال تکرار شود.

به گزارش فوتبالی و به نقل از خبرورزشی، بیژن طاهری، بازیکن و مربی اسبق استقلال همچنین مدیر فعلی این تیم درباره اتفاقات بازی آخر شاگردان فرهاد مجیدی مقابل شهرخودرو و بازی پیش رو در اهواز اظهاراتی را مطرح کرد:


بازی استقلال مقابل شهرخودرو تا چه اندازه تحت تاثیر بازی پرسپولیس و ذوب آهن قرار داشت؟ آیا اصلا از نتیجه بازی رقیب‌تان خبر داشتید؟

فرهاد مجیدی همیشه به اعضای تیم می‌گوید شما باید بروید و بازی خودتان را انجام دهید. هیچ کاری هم نباید به نتایج پرسپولیس یا تیم‌های دیگر داشته باشی.د در زمان برگزاری بازی پرسپولیس و ذوب آهن اعضای تیم ما در حال سوار شدن به اتوبوس و حرکت به سمت استادیوم و ورود و خروج به رختکن بودند. بعد هم بچه‌ها درون زمین مشغول گرم کردن شدند تا آماده بازی شوند. فقط شنیدیم که بازی یک شده اما به طور کلی اعضای تیم استقلال هیچ توجهی به نتایج تیم‌های تعقیب کننده ندارند.


قبول دارید بازی با شهرخودرو تا حدی برای استقلال سخت شد؟

ما می‌دانستیم بازی سختی پیش رو داریم. تیم مقابل خیلی خوب دفاع می‌کرد و همه راه‌ها را بسته بود. طبیعی هم بود. ما انتظار داشتیم تیمی که در خطر سقوط است همه راه‌ها را ببندد. کادرفنی بارها در روزهای قبل از مسابقه این مسائل را به بازیکنان منتقل کرد. در این دیدار حتی یک امتیاز هم برای مان جالب نبود و میخواستیم سه امتیاز را بگیریم.


چه اتفاقاتی بین دو نیمه رخ داد که تیم متحول شد؟

فرهاد مجیدی دست به تعویض‌هایی زد که نتیجه بگیریم، چون مساوی برای ما با باخت فرقی نداشت. بچه‌ها هم انصافاً در نیمه دوم انتحاری بازی کردند و در نهایت به آنچه می‌خواستیم دست پیدا کردیم. 


جو استادیوم آزادی چطور بود؟

واقعا عالی بود، اما انتظار این همه همراهی و حمایت را از هواداران نداشتیم. آن‌ها از دقیقه صفر تا ۹۰ بازی، یکصدا تیم را تشویق می‌کردند. حتی بعد از بازی هم تا وقتی بچه‌ها درون زمین بودند، ایستادند و تیم را تشویق کردند. این شادی حق آنهاست. امیدوارم به زودی شاهد شادی شان برای قهرمانی تیم باشیم.


چه مدت بود چنین جوی را در استادیوم ندیده بودید؟

قبل از این که کرونا بود و تماشاگران نمی‌آمدند. اگر هم می‌آمدند تعدادشان کم بود. اما آخرین باری که من چنین جوی را در استادیوم آزادی دیده بودم زمان سرمربیگری شفر بود. چهار سال پیش.


حال و هوای رختکن استقلال بعد از بازی را توصیف می‌کنید؟

هر زمان تیم برنده می‌شود بچه‌ها خوشحال و شاداب به رختکن می‌آیند و ادامه شادی شان را آنجا انجام می‌دهند. ولی این برد شرایط ویژه دیگری هم داشت و چون در دقایق پایانی گل زدیم بچه‌ها در رختکن حسابی خوشحال بودند. اما خوشحالی واقعی استقلال دقیقا زمانی است که ما جام را بالای سرمان ببریم و قهرمان شویم. این شادی برای پیروزی در بازی مقابل شهرخودرو بود.


بازی با فولاد در اهواز همیشه برای استقلال دشوار بوده. تا چه اندازه برای این مسابقه آماده شده اید؟

تیم فولاد در آسیا نشان داد که چه تیم خوبی است. آنها در این سال‌ها جزو تیم‌های مطرح بوده اند. اما ما چاره ای جز پیروزی نداریم و تا زمانی که قهرمانی‌مان را قطعی نکرده‌ایم نباید امتیاز از دست بدهیم. بدون شک فولاد یکی از حریفان سرسخت مان است، اما پیروزی ما مقابل این تیم، خیلی از مشکلات تیم‎مان را حل میکند. ما در هفته‌های پایانی باید فقط برنده شویم تا به هدفمان برسیم.


درباره شادی فرهاد مجیدی و فرار غافلگیر کننده‌اش صحبت می‌کنید. چه شد که به آن شکل روی زمین تکل بست؟

همه می‌دانند که در این روزها فرهاد مجیدی بیشترین فشار را تحمل می‌کند. در بازی با شهرخودرو هم تیمش واقعاً سزاوار برد بود اما تا لحظات آخر موفق نشده بود گل بزند. وقتی رمضانی دروازه حریف را باز کرد خیلی خوشحال شد و آن تکل جانانه را روی زمین بست که من فکر می‌کنم دلیلش علاوه بر هیجان بازی، به خاطر خیلی از مشکلات اخیر بود که واقعا او را اذیت می‌کرد. از دیدن شادی فرهاد مجیدی خیلی خوشحال شدم و امیدوارم مشابه این تکل را زمانی ببندد که استقلال قهرمانی اش را مسجل کرده است.

9719

188 نظر