نماینده ایران دومین تیم ارزان ۸ تیم برتر غرب آسیا

نماینده ایران دومین تیم ارزان ۸ تیم برتر غرب آسیا

پایگاه خبری فوتبالی- تنها نماینده کشورمان در مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا، دومین تیم ارزان‌قیمت این دور در غرب آسیا به شمار می‌رود.
به گزارش فوتبالی، سایت «الاقتصادیه» عربستان بر مبنای قیمت بازیکنان در سایت معتبر ترانسفر مارکت، به بررسی قیمت بازیکنان هشت تیم پایانی مسابقات لیگ قهرمانان آسیا 2022 در منطقه غرب پرداخت.

مطابق این گزارش، الهلال که بازیکنانش در مجموع 60.43 میلیون یورو قیمت دارند، گرانقیمت‌ترین تیم مرحله یک‌هشتم نهایی مسابقات در غرب قاره کهن به شمار می‌رود. بازیکنان دو تیم قطری الریان و الدحیل هم به ترتیب 33.33 و 25.95 میلیون یورو ارزش دارند و در رده‌های بعدی قرار می‌گیرند.

الشباب عربستان با 25.5 میلیون یورو در رتبه چهارم ایستاده و شباب الاهلی امارات با قیمت 17.33 میلیون یورو، جایگاه پنجم را به خود اختصاص داده است. الفیصلی عربستان نیز که برای نخستین بار در تاریخ راهی مرحله حذفی لیگ قهرمانان شده، با 15.08 میلیون یورو در رده ششم قرار می‌گیرد.

فولاد ایران که در مرحله گروهی شکستی متحمل نشد و به‌عنوان صدرنشین گروه D به جمع 16 تیم پایانی رقابت‌ها راه یافت، با قیمت 8.95 یورو دومین تیم ارزان مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا به شمار می‌رود. تیم نسف قارشی ازبکستان هم 7.85 میلیون یورو ارزش دارد و تنها تیم ارزان‌تر از فولاد در این دور به شمار می‌رود.

برنامه بازی‌های مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان در منطقه غرب به شرح زیر است:

الهلال عربستان - شباب الاهلی امارات

الشباب عربستان - نسف قارشی ازبکستان

الدحیل قطر - الریان قطر

الفیصلی عربستان - فولاد ایران

۴۱۵۴