مهدی: می‌خواهیم تعطیلات نیم‌فصل لیگ آینده را با جام جهانی همزمان کنیم/ برنامه نیم‌فصل دوم تا پایان هفته اعلام می‌شود

مهدی: می‌خواهیم تعطیلات نیم‌فصل لیگ آینده را با جام جهانی همزمان کنیم/ برنامه نیم‌فصل دوم تا پایان هفته اعلام می‌شود

پایگاه خبری فوتبالی- سرپرست کمیته مسابقات سازمان لیگ فوتبال ایران گفت در صورت اجرای تمامی برنامه‌ها، نیم‌فصل نخست لیگ بیست‌ودوم پیش از جام جهانی قطر به پایان می‌رسد.

به گزارش فوتبالی، سهیل مهدی درباره برگزاری کارگاه آموزشی ناظران فوتبال ایران اظهار داشت: پس از دو سال که کلاس‌ها را به خاطر شیوع کرونا به صورت آنلاین برگزار کردیم، فرصت مغتنمی نصیب ما شد که مدیر توسعه استراتژیک کنفدراسیون فوتبال آسیا و یکی از بهترین مدرسان AFC برای بازی تیم ملی ایران وارد کشور شد و امیدوارم ناظران، بهترین بهره‌برداری را از آموزش‌ها داشته باشند.
وی با بیان اینکه سازمان لیگ پس از این کلاس‌ها هم برنامه توسعه دارد، تصریح کرد: به 300 ناظر در هشت استان کشور آموزش می‌دهیم و آنها را به‌روزرسانی می‌کنیم. تلاش می‌کنیم به تدریج نسل جدیدی را وارد مسئولان برگزاری رقابت‌ها کرده و استانداردهای خودمان را به استانداردهای AFC نزدیک کنیم. ناظران کلاس امروز (شنبه) عمدتاً در لیگ برتر و لیگ دسته اول فعالیت می‌کنند و صاحب تجربه هستند. همچنین کسانی که به آنها برای ورود به لیگ برتر گوشه چشمی داریم، در کلاس شرکت کرده‌اند.

سرپرست کمیته مسابقات سازمان لیگ در مورد زمان ورود هواداران به دیدارهای لیگ برتر خاطرنشان کرد: جانِ هموطنان ما و نیز بازیکنان و مربیان برای ما ارجحیت دارد و وظیفه داریم و دستورالعمل‌ها را رعایت کنیم.

مهدی درباره کمکی که ناظران می‌توانند به جریمه نشدن باشگاه‌ها کنند، گفت‌: این به روند توسعه ما بستگی دارد و باید خودمان را با استانداردهای آسیایی همسو کنیم. جرایم کشورها به خاطر عدم رعایت درست استانداردهای آسیایی است. کنفدراسیون فوتبال آسیا بیش از 150 نفر را برای برگزاری مسابقات متمرکز لیگ قهرمانان آسیا به کار گرفت و همانطور که در زمین حرفه‌ای هستیم، بیرون از زمین هم باید حرفه‌ای باشیم و افراد برگزارکننده حرفه‌ای داشته باشیم.

وی در مورد زمزمه‌هایی مبنی بر تأثیر پُررنگ افراد داخلی در حذف استقلال و پرسپولیس از لیگ قهرمانان آسیا بیان کرد:‌ این باور باید پذیرفته شود که ضامن عملکرد خودمان هستیم و نتایج براساس عملکرد ماست. AFC نهاد نظارتی بالادستی است و با استانداردهای بین‌المللی که برای آسیا طراحی کرده، عملکردمان به استانداردها برمی‌گردد.

سرپرست کمیته مسابقات سازمان لیگ در ادامه عنوان کرد:‌ اگر اتفاقی افتاده، ابتدا باشگاه و در کنار آن عزیزان و عواملی باید کمک می‌کردند که اتفاقی بیفتد. دنبال مقصر خاصی نمی‌گردیم و باید بپذیریم کشورها باید کارهای خود را بر مبنای استانداردهای ابلاغ شده انجام بدهند. این استانداردها هر سال سخت‌تر می‌شود.

مهدی درباره برنامه سازمان لیگ فوتبال برای فصل 1402-1401 و همزمانی آن با جام جهانی 2022 اظهار داشت: لیگ برتر در دو سال گذشته مجموعاً 2.5 ماه تأخیر داشته که برای جبران آن ناچار بودیم برنامه‌ها را از شکل زیبای خود خارج کنیم. گاهی همه بازی‌ها در یک روز برگزار شد یا همه دیدارها در ساعتی بود که شرایط خوبی نداشت. اگر با همکاری باشگاه‌ها و هیئت‌های فوتبال پیش برویم، لیگ برتر را خرداد تمام می‌کنیم و فرصتی برای استراحت مناسب به همه تیم‌ها داریم.

وی در خصوص حالت ایده‌آل زمان برگزاری لیگ بیست‌ودوم تصریح کرد‌: در این شرایط می‌توانیم فصل آینده را به گونه‌ای آغاز کنیم که تعطیلات نیم‌فصل تقریباً با جام جهانی 2022 همزمان شود و این ایده‌آل‌ترین حالت است. موج کرونا افزایش یافته و شرایط جوّی بدی داریم که به جدول لیگ تنش وارد می‌کند.

سرپرست کمیته مسابقات سازمان لیگ در مورد زمان اعلام برنامه هفته هفدهم لیگ برتر خاطرنشان کرد: نگران بودیم بازی‌های معوقه استقلال را انجام بدهیم و نمی‌توانیم تعویق و تأخیر چندانی داشته باشیم. زمان دیدارهای معوقه استقلال را اعلام کردیم و تا پایان هفته،‌ برنامه کامل نیم‌فصل دوم را به هواداران تقدیم می‌کنیم. نیاز به کمک باشگاه‌ها داریم و امیدوارم خطر مشابه استقلال برای تیم‌های دیگر ایجاد نشود. از باشگاه‌ها خواهش می‌کنم دقت بیشتری در حوزه پزشکی داشته باشند.

مهدی درباره حداقل تعداد بازیکنان لازم برای یک مسابقه لیگ برتر گفت: مطابق پروتکل‌های فعلی، یک تیم باید 5+11 بازیکن داشته باشد که یکی از آنها باید دروازه‌بان باشد. دوستان هم این دستورالعمل را بازنگری می‌کنند.

6641

17 نظر