لیگ برتر والیبال| تلاش‌ قعرنشینان برای بقا/ هفت سهمیه پلی‌آف به چه تیم‌هایی می‌رسد؟

لیگ برتر والیبال| تلاش‌ قعرنشینان برای بقا/ هفت سهمیه پلی‌آف به چه تیم‌هایی می‌رسد؟

پایگاه خبری فوتبالی- تیم‌های حاضر در لیگ برتر والیبال تمام تلاش خود را به کار خواهند گرفت تا 7 سهمیه باقی مانده پلی‌آف را به نام خود ثبت کنند.

به گزارش فوتبالی و به نقل از فارس، هفته بیست و یکم مرحله مقدماتی مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه‌های برتر مردان ایران جام «سردار دل‌ها» فردا (چهارشنبه 6 بهمن‌ماه) با هفت دیدار در شهرهای سیرجان، گنبد، رامسر، تهران، گرگان، رفسنجان و مریوان پیگیری خواهد شد.

در هفته‌ای که شاگردان رحمان محمدی‌راد در تیم‌ فولاد مبارکه سپاهان با 17 برد و 51 امتیاز نگرانی بابت از دست دادن جایگاهشان در صدر جدول ندارد، دیگر تیم‌های بالا جدولی همچون شهرداری ارومیه، پیکان، مقاومت یزد و لبنیات هراز آمل به دنبال آن هستند که به بالاترین جایگاه ممکن در جدول رده‌‌بندی دست یابند.

این هفته سپاهانی‌ها در گرگان میهمان پاس هستند؛ تیمی که با هدایت عیسی سنگدوینی تاکنون 9 برد و 28 امتیاز کسب کرده و در جایگاه نهم ایستاده است. پیروزی در این بازی فاصله امتیازی فولاد سپاهان با سایر رقبا را بیش از پیش‌خواهد کرد. در طرف مقابل تیم پاس در صورت پیروزی مقابل صدرنشین، می‌تواند نیم‌نگاهی به ارتقای جایگاه داشته باشد.

در کورس تیم‌های 37 امتیازی جدول، تیم‌های شهرداری ارومیه و پیکان به ترتیب در رتبه‌های دوم و سوم جدول همچنان در تعقیب یکدیگرند. نماینده ارومیه این هفته با مس رفسنجان (10برد، 27 امتیاز و رتبه هشتم) دیدار می‌کند. از یک طرف شاگردان محمدرضا تندروان در تیم شهرداری به دنبال کسب چهاردهمین برد و مستحکم کردن رتبه دومی هستند و از طرف دیگر مس رقابت نزدیکی با راه‌یاب ملل مریوان و فولاد سیرجان در میانه‌های جدول دارد که همچون مس 10 برد در کارنامه دارند.

شاگردان پیمان اکبری در تیم پیکان اما اگر به دنبال تصاحب رتبه دومی ارومیه‌ای‌ها هستند از یک طرف محکوم به پیروزی در تقابل با تیم پنجم جدول یعنی لبنیات هراز آمل هستند که اصلا حریف دست و پا بسته‌ای نیست و از سوی دیگر باید امیدوار به شکست شهرداری ارومیه مقابل مس باشند. چراکه پیکان با 12 برد، هنوز یک پیروزی کمتر از ارومیه در کارنامه دارد. ناگفته نماند که خودروسازان این هفته چالش سختی مقابل شاگردان بهروز عطایی در تیم لبنیات هراز آمل خواهند داشت. چرا که آملی‌ها در رقابت غیرمستقیم با مقاومت یزد، هدفی جز رسیدن به سیزدهمین برد و صعود یک پله‌ای در جدول و ایستادن در جایگاه چهارم را ندارند.

مقاومت یزد که از آغاز دور برگشت علاوه بر ایجاد تغییرات روی نیکمت و سپردن سکان هدایت تیم به دست علیرضا طلوع‌کیان، با تغییراتی در نام باشگاه از شهداب به مقاومت روبه‌رو بوده، حالا در شرایطی با 12 برد و 34 امتیاز صاحب رتبه چهارمی است که یک لغزش کوچک در رقابت خارج از خانه این هفته‌اش برابر فولاد سیرجان ایرانیان (10 برد، 28 امتیاز و رتبه هفتم) پشیمانی به بار خواهد آورد. البته پیروزی احتمالی در این دیدار می‌تواند مقاومت را به رتبه سومی هم برساند به شرطی که پیکان در نبرد سنگین با آملی‌ها گوی و میدان را واگذار کند.

در میانه‌های جدول اما تلاش برای افزایش رتبه و امتیاز به شکل دیگری در جریان است. همان‌طور که قعرنشینان هم برای بقا در لیگ برتر تمام همت خود را به کار می‌گیرند.

همان‌طور که اشاره شد، تیم میان‌جدولی راه‌یاب ملل مریوان این هفته در نبرد با تیم‌های است که 10 پیروزی در کارنامه دارد. با این تفاوت که شاگردان آرش صادقیانی با 30 امتیاز یک سر و گردن بالاتر از دو حریف خود یعنی فولاد سیرجان (28 امتیاز و رتبه هفتم) و مس رفسنجان (27 امتیاز و رتبه هشتم) قرار دارند. همین موضوع هم می‌تواند راه‌یاب را امیدوار به حفظ و شاید هم ارتقای جایگاه کند. برای رسیدن به این هدف، مریوانی‌ها ابتدا به پیروزی مقابل آذرباتری ارومیه ( 5 برد و 15 امتیاز و رتبه 14) نیاز دارند و سپس باید امیدوار به شکست لبنیات هراز آمل باشند.

رحمان رئوفی سرمربی تیم آذرباتری ارومیه درمورد پیروزی هفته گذشته تیمش مقابل شهرداری ارومیه اظهار داشت: ما می‌توانستیم بازی مقابل شهرداری ارومیه را سه بر صفر برنده شویم ولی بازیکنانم به دلیل تجربه کمی که دارند گاهی رو به بازی احساسی آورده و امتیاز از دست می‌دادند و این عامل باعث شد ست‌های سوم و چهارم را از دست دهیم.

سرمربی تیم والیبال آذرباتری در خصوص بازی هفته آینده تیمش مقابل تیم راهیاب ملل مریوان عنوان کرد: متاسفانه چند تا از بازیکنانم دچار بیماری سرماخوردگی شده‌اند و امیدوارم برای بازی هفته آینده برسند، زیرا تیم مریوان در شهر خود بازی‌های خوبی انجام می‌دهد و مطمئنا جدال سختی مقابل آنها خواهیم داشت.

وی گفت: تیم آذرباتری ۶ بازی سخت و دشوار پیش رو دارد و هر مسابقه برای ما حکم فینال را دارد و باید برای حفظ سهمیه لیگ برتر و  جدایی از قعر جدول تلاش کنیم.

در قعر جدول اما شهرداری ورامین و شهرداری گنبد به عنوان تیم‌های دهم و یازدهم با 8 برد و 27 امتیاز، در شرایط یکسانی برابر هم می‌ایستند و تیم پیروز این رقابت، با بهبود شرایط در جدول مواجه خواهد شد. تیم‌های دوازدهم و سیزدهم جدول یعنی سایپا و هورسان رامسر نیز چالش جذابی برای دیکته قدرت به یکدیگر خواهند داشت.

برنامه کامل هفته بیست و یکم لیگ برتر والیبال مردان کشور به شرح زیر است:

سیرجان، سالن شهید سلیمانی، ساعت 16

فولاد سیرجان ایرانیان – مقاومت یزد

گنبد، سالن المپیک، ساعت 16

شهرداری گنبد – شهرداری ورامین

رامسر، سالن شهید صدر، ساعت 16

هورسان رامسر – سایپا

تهران، خانه والیبال، ساعت 16

پیکان – لبنیات هراز آمل

گرگان، سالن امام خمینی(ره)، ساعت 16

پاس گرگان – فولاد مبارکه سپاهان

رفسنجان، سالن 9 دی، ساعت 16

مس رفسنجان – شهرداری ارومیه

مریوان، سالن زاگرس، ساعت 16

راه‌یاب ملل مریوان – آذرباتری ارومیه

7474

30 نظر