تکلیف باقی‌مانده پول پرسپولیس در سازمان لیگ چه شد؟

تکلیف باقی‌مانده پول پرسپولیس در سازمان لیگ چه شد؟

پایگاه خبری فوتبالی- باشگاه پرسپولیس پس از دریافت پول طلب کریستین اوساگونا از سازمان لیگ همچنان مطالباتی در این سازمان دارد.

به گزارش فوتبالی و به نقل از فارس، در شرایطی که قرار بود سازمان لیگ فوتبال کشورمان طلب پرسپولیس به کریستین اوساگونا را از باقی‌مانده پولی که این باشگاه برای تبلیغات محیطی به حساب سازمان لیگ واریز کرده بود پرداخت کند، دو روز قبل کمیته وضعیت فیفا با ارسال نامه‌ای به باشگاه پرسپولیس اعلام کرد پنجره پرسپولیس به دلیل پرداخت نشدن این بدهی 96 هزار دلاری به اضافه 5 درصد سود سالیانه بسته شد.

این در شرایطی است که سازمان لیگ هفته گذشته حدود سه میلیارد و 100 میلیون تومان به حساب پرسپولیس واریز کرد تا خود باشگاه پول را به حسابی که اوساگونا اعلام کرده واریز کند. البته طبق اعلام رضا درویش، مدیرعامل پرسپولیس با وجود واریز حدود 101 هزار دلار به حساب این بازیکن، با توجه به شرایط تحریمی علیه کشورمان این پول بازگردانده شد.

باشگاه پرسپولیس پس از عقد قرارداد با کارگزار فعلی‌اش حدود 42 میلیارد تومان به حساب سازمان لیگ واریز کرد که البته 33 میلیارد تومان از این واریزی مربوط به سهم این سازمان برای اجرای تبلیغات محیطی توسط خود سرخ‌پوشان است و با توجه به واریز 3 میلیارد و 100 میلیون تومان برای پرداخت طلب اوساگونا، اکنون پرسپولیسی‌ها حدود 6 میلیارد تومان از سازمان لیگ طلب دارند.

البته ظاهرا مبلغ باقی‌مانده‌ای که این باشگاه به حساب سازمان لیگ واریز کرده به دلیل اینکه پرسپولیس ضمانت‌نامه بانکی برای استفاده از وحدت هنانوف و منوچهر صفروف، 2 بازیکن تاجیکستانی‌اش ارائه نکرده به عنوان ضمانت درنظر گرفته شده  و هر زمانی این ضمانت‌نامه تحویل داده شود، سازمان لیگ هم پول پرسپولیس را بازمی‌گرداند.

صادق درودگر، رئیس کمیته اقتصادی و عضو هیات رئیسه سازمان لیگ، ضمن تایید این موضوع اظهار داشت: دلیل بسته‌شدن پنجره نقل و انتقالاتی پرسپولیس در پرونده اوساگونا، محدودیت تبادلات مالی برای کشورمان است. قطعا با توجه به اینکه ما پول را به حساب این باشگاه واریز کرده‌ایم، مدیران پرسپولیس هم به زودی مشکل را حل خواهند کرد. در مورد استفاده از بازیکنان تاجیکستانی هم با توجه به اینکه نامه مربوط به اوساگونا پنج روز بعد از صدور کارت این دو بازیکن ارسال شده هیچ مشکلی وجود ندارد. قبل از اینکه ما پول را بدهیم کارت بازی صادر شده بود.

6641

98 نظر