طالب‌نسب: خدا نکند کرونا مانع قهرمانی استقلال شود

طالب‌نسب: خدا نکند کرونا مانع قهرمانی استقلال شود

پایگاه خبری فوتبالی - بازیکن اسبق استقلال گفت: متاسفانه وقتی تیم‌های تهرانی به شهرستان می‌روند مراقبت‌های معمول برای نزدیک شدن هواداران به اعضای تیم‌هایی مانند استقلال و پرسپولیس بسیار کم و ناکافی است.

به گزارش فوتبالی، پیرو مثبت شدن تست اول کرونای تعداد زیادی از بازیکنان و مربیان استقلال، شرایط این تیم برای دیدار مقابل پیکان بحرانی شد.
اصغر طالب نسب در گفت‌وگو با خبر ورزشی، درباره بروز بیماری کرونا بین تعداد زیادی از بازیکنان استقلال و تعطیلی تمرینات این تیم اظهاراتی را مطرح کرد.

به نظر شما با این همه بیمار کرونایی بین بازیکنان استقلال این تیم مقابل پیکان لطمه نمی‌خورد؟

چون یک تک بازی است بعید می‌دانم این اتفاق بیفتد.

چطور؟

استقلال یک تیم پر مهره است. همین حالا در خط حمله ش با اینکه یامگا کرونا گرفته، آرمان رمضانی، ژستد، امیر ارسلان مطهری و علی صادقی را در اختیار دارد که هر یک از آنها انگیزه و روحیه بالایی برای بازی در ترکیب این تیم دارند. فکر می‌کنم استقلال از این بابت مقابل پیکان ضربه نمی‌خورد چون این بازیکنان می‌آیند تا در این تک بازی تمام توانشان را برای نشان دادن ارزش‌هایشان رو کنند. شاید اگر استقلال قرار بود سه یا چهار بازی با این شرایط انجام بدهد آن وقت این حرف را نمی‌زدم. چون معمولاً بازیکنان بعد از یک بازی تخلیه روانی می‌شوند.

افراد نزدیک به تیم استقلال معتقدند به دلیل حضور تماشاگران در محل اردوی این تیم در مسجدسلیمان، استقلالی‌ها کرونا گرفته اند؟

متأسفانه هر زمان تیم‌های تهرانی استقلال و پرسپولیس به شهرستان‌ها می‌روند کل مجموعه آن شهر بسیج می‌شوند تا وضعیت را به گونه‌ای پیش ببرند که تیم تهرانی تحت فشار باشد تا از این طریق کمک کنند تیم‌شان برنده شود. گاهی اوقات از فاصله خیلی نزدیک به بازیکنان فحاشی می‌شود و گاهی هم علاقمندان واقعی برای گرفتن عکس و امضا، زیادی از حد به تیم نزدیک می‌شوند. این در شرایط کرونایی برای استقلال که به مهره‌هایش نیاز زیاد دارد خیلی خطرناک است.

چه توقعی از مسئولان دارید؟

قطعاً ناظران و مسئولان فوتبالی باید به تیم‌های شهرستانی تاکید کنند به جای بستن درب هتل، حداقل تا شعاع یک کوچه یا یک خیابان دور و بر هتل این تیم‌ها کسی به اعضای تیم استقلال نزدیک نشود. در چنین شرایطی کل مجموعه و نتایج یک تیم پرطرفدار میلیونی تحت تاثیر قرار می‌گیرد. الان شما ببینید استقلال باید بازیکنانش را حداقل دو هفته قرنطینه کند تا تست شان منفی شود.

این وضعیت چه تاثیری در بازی بعدی استقلال مقابل هوادار دارد؟

قطعا نمی‌تواند بی تاثیر باشد. این موضوع روی تعطیلات نیم فصل هم اثرگذار است. قطعاً کادرفنی برای بیست روز تعطیلی برنامه داشته ولی با این شرایط لااقل نصف آن را از دست می‌دهد. امیدوارم کرونا خدشه ای در قهرمانی استقلال ایجاد نکند. چون این تیم از هر نظر شایسته کسب عنوان قهرمانی در فصل جاری است.

1470

297 نظر