بحث داغ جایزه «بست»؛ مسی یا لواندوفسکی؟

بحث داغ جایزه «بست»؛ مسی یا لواندوفسکی؟

پایگاه خبری فوتبالی - اهدای توپ طلای 2021 به لیونل مسی با جنجال های زیادی همراه شد.

به گزارش فوتبالی، خیلی ها در دنیای فوتبال معتقد بودند که مسی لایق توپ طلا نبوده چرا که بازیکن آرژانتینی هر چند که توانست در تیم ملی آرژانتین به قهرمانی کوپا آمریکا برسد اما در رده باشگاهی ناموفق بود. در حقیقت مسی در بارسلونا در لالیگا و چمپیونزلیگ ناکام بود در حالی که در پی اس جی فعلا شروع خوبی در لیگ فرانسه نداشته و با گذشت 21 هفته از لیگ فرانسه فقط یک گل به ثمر رسانده است. 

پس از گذشت یک ماه، جایزه بهترین بازیکن فیفا یا همان جایزه "بست" اهدا می شود. از سال 2016 به بعد که فیفا مراسمی مجزا از فرانس فوتبال را برای انتخاب بهترین بازیکن سال برگزار می کند، همواره برنده دو جایزه توپ طلا و "بست" یکسان بوده است. به طور مثال رونالدو در سالهای 2016 و 2017، مودریچ در سال 2018 و رونالدو در سال 2019 این جایزه را بردند. سال گذشته لواندوفسکی برنده شد اما مراسم توپ طلا برگزار نشد. امسال مسی توپ طلا را برده و خیلی ها منتظر مراسم امشب هستند و می خواهند ببینند که آیا در مراسم فیفا تصمیم جنجالی مراسم توپ طلا تکرار می شود و مسی به جایزه "بست" می رسد یا نه.

مسی، لواندوفسکی و محمد صلاح سه نامزد اصلی جایزه بهترین بازیکن سال هستند. از نظر آماری و تعداد جام مهاجم لهستانی از دو تای دیگر بالاتر است. جایزه فرانس فوتبال با رای مستقیم خبرنگاران از هر کشور در سرتاسر جهان اهدا شد در حالی که جایزه "بست" با نظرسنجی از مربیان و کاپیتان های تیم های ملی، نماینده رسانه ای هر کشور و رای هواداران اهدا می شود. در حقیقت روی کاغذ به نظر می رسد که جایزه "بست" کمی دموکراتیک تر از توپ طلا باشد. باید دید که آخرین جایزه فردی مربوط به سال 2021 نصیب چه کسی خواهد شد، مسی یا لواندوفسکی؟

4125

646 نظر