سابقه قهرمانی استقلال در لیگ بعد از صدرنشینی در نیم فصل؛ مجیدی درست فکر می‌کند

سابقه قهرمانی استقلال در لیگ بعد از صدرنشینی در نیم فصل؛ مجیدی درست فکر می‌کند

پایگاه خبری فوتبالی- آیا قهرمانی استقلال در نیم فصل اول، تضمینی برای قهرمانی شاگردان مجیدی در پایان فصل هست؟

به گزارش فوتبالی، سرمربی استقلال در پایان بازی با مس رفسنجان گفته بود که قهرمانی نیم فصل هیچ اهمیتی برای او ندارد و مهم این است که نتایج تیم او تا پایان فصل تداوم داشته باشد.

طبق آماری که در شماره امروز روزنامه فرهیختگان کار شده، استقلال فقط یکبار توانسته بعد از قهرمانی در نیم فصل اول، در پایان دور برگشت مسابقات هم کارش را با صدرنشینی تمام کند.

استقلال در فصل اول لیگ برتر قهرمان نیم فصل شد و در شرایطی که تا هفته آخر شانس اول قهرمانی بود، با باخت به ملوان در انزلی، قهرمانی را به پرسپولیسی هدیه داد که در تهران از سد فجر سپاسی گذشت.

فصل پنجم لیگ تنها فصلی است که استقلال هم در پایان دور رفت مسابقات، صدرنشین بود هم در پایان نیم فصل دوم.

استقلال در شرایطی قهرمان فصل هشتم شد که ذوب آهن، صدرنشین لیگ در پایان دور رفت مسابقات بود اما شکست تیم اصفهانی به فولاد در هفته آخر و پیروزی شاگردان امیر قلعه‌نویی در مشهد، جام را به آبی‌ها داد.

پرویز مظلومی و استقلال از لیگ یازدهم خاطره خوبی ندارند چرا که علیرغم قهرمانی در نیم فصل اول، لیگ را با قرار گرفتن در مقام سومی به پایان رساندند. سپاهان با یک امتیاز بیشتر به نسبت استقلال، قهرمان شد و تراکتور به خاطر تفاضل گل بهتر نسبت به تیم پرویز مظلومی، بالاتر از این تیم در رده دوم قرار گرفت.

آبی‌ها البته در فصل دوازدهم از سپاهان انتقام گرفتند و در شرایطی که تیم اصفهانی قهرمان نیم فصل شده بود، این استقلال بود که در پایان لیگ با جام قهرمانی عکس یادگاری گرفت. 

عکس از حسن فرهادی

1984

228 نظر