در سوگ جهان پهلوان؛ زارع: ماندگاری نام کشتی و پهلوانی مدیون تختی است

در سوگ جهان پهلوان؛ زارع: ماندگاری نام کشتی و پهلوانی مدیون تختی است

پایگاه خبری فوتبالی- قهرمان سنگین وزن کشتی جهان گفت: اگر این ورزش را امروز به نام نیک و منش پهلوانی می‌شناسند به خاطر نام و یاد جهان پهلوان تختی است.

به گزارش فوتبالی و به نقل از مهر، امیر حسین زارع دارنده مدال برنز المپیک توکیو و طلای مسابقات جهانی نروژ در وزن ۱۲۵ کیلوگرم کشتی آزاد با اشاره به اینکه تختی الگوی خوبی برای تمامی ورزشکاران و مردم ایران است گفت: جهان پهلوان تختی الگوی بسیار مناسبی نه تنها برای همه ورزشکاران ایران، بلکه برای همه مردم ایران است. وی اسطوره‌ای بود که بعد از این مدت که از درگذشتش نامشان ورد زبان همه مردم است. ما جوانان که در میادین بین المللی فعالیت می‌کنیم باید از راه روش او پیروی و الگوبرداری کنیم تا همه جهانیان بدانند که ما از آقا تختی این موارد را یاد گرفته ایم.
دارنده مدال طلای رقابت‌های جهانی نروژ تصریح کرد: کشتی ورزشی است که روح پهلوانی و معرفت در این ورزش زیاد است. ورزشکاران شاید بتوانند به قهرمانی و مدال برسند اما شاید بعد از دوران قهرمانی، نامی از آنها نماند و به نظر من هیچ بردی نداشته است. پس باید با یاد خدا و ائمه اطهار و الگوبرداری از افرادی مثل جهان پهلوان تختی در عرصه ورزش حضور داشته باشیم.

زارع در پایان خاطرنشان کرد: اگر جهان پهلوان تختی امروز بین ما بود، بیشتر با وی اُخت می‌گرفتم و مسائلی را از وی یاد می‌گرفتم که در آینده به دردم بخورد. مطمئناً از وی تشکر می‌کردم که اگر ورزش کشتی را امروز به نام نیک و منش پهلوانی می‌شناسند، فقط به خاطر نام اوست.

مراسم گرامیداشت پنجاه و چهارمین سالگرد درگذشت جهان پهلوان غلامرضا تختی امروز جمعه ۱۷ دی ماه در ابن بابویه شهر ری برگزار می‌شود.

6641