زارع: از الان به فکر المپیک پاریس هستم/ هیچ حریفی را دست کم نخواهم گرفت

زارع: از الان به فکر المپیک پاریس هستم/ هیچ حریفی را دست کم نخواهم گرفت

پایگاه خبری فوتبالی- دارنده مدال برنز المپیک، گفت: از الان به فکر المپیک پاریس هستم و حتی اگر در اردوها هم نباشم باز هم تمریناتم را طبق نظر کادر فنی دنبال می‌کنم.

به گزارش فوتبالی و به نقل از تسنیم، امیرحسین زارع، دارنده مدال برنز المپیک و طلای جهان در سنگین وزن کشتی آزاد اظهار کرد: در دومین اردوی آماده‌سازی پس از رقابت‌های جهانی نروژ به سر می‌بریم و با توجه به اینکه مدال‌داران رقابت‌های جهانی از حضور در مراحل اول و دوم چرخه انتخابی تیم ملی معاف هستند، تمرینات آماده‌سازی خود را پشت سر می‌گذاریم.

وی ادامه داد: همه چیز در اردوها خوب است و کادر فنی از الان برنامه‌های خود را برای حضور موفق در بازی‌های آسیایی و جهانی سال آینده دنبال می‌کند و ما نیز طبق نظر کادر فنی تمرینات خود را پیگیری می‌کنیم.

زارع در خصوص برنامه خود، گفت: در المپیک توکیو می‌توانستم مدال طلا را از آن خود کنم اما شاید کمی جوانی و کم‌تجربگی مانع از از این موضوع شد ولی در رقابت‌های جهانی نروژ نشان دادم که از همه سنگین وزن‌های دنیا بهترم.

وی ادامه داد: البته نباید هیچ حریفی را دست کم گرفت و قطعا اگر اینطور باشد و کشتی‌گیر مغرور شود، از همان جایی که فکر نمی‌کند ضربه خواهد خورد.

زارع در خصوص سفر تیم ملی به آمریکا و رو در رو شدن با گیبل استیوسون دارنده مدال طلای المپیک گفت: من قهرمانان بزرگ جهان در سنگین وزن را مغلوب کردم. این کشتی‌گیر آمریکایی نیز عملکرد خوبی داشته و دوست دارم که با او مبارزه کنم و به نظرم چنین مبارزات تدارکاتی برای کشتی‌گیران بسیار عالی خواهد بود.

آزادکار وزن 125 کیلوگرم کشورمان ادامه داد: البته یک سری کری خوانی‌هایی در این زمینه شده اما من کشتی خودم را می‌گیریم و سعی می‌کنم که با نهایت آمادگی و دقت لازم، به مصاف این کشتی‌گیر بروم و این را هم باید بگویم که از مبارزه با هیچ حریفی حراس ندارم چراکه اگر قرار باشد به مدال طلای المپیک برسم باید تفکرم اینگونه باشد.

وی در خصوص مرحله دوم اردوی تیم ملی کشتی آزاد گفت: اردوی دوم با 6 مدال آور المپیک و جهان در حال برگزاری است و یکی از محاسن این اردو سرشاخ شدن من با حسن یزدانی است، قطعا هرکشتی‌گیری با یزدانی سرشاخ شود عرقش در می‌آید و من هم از این قاعده مستثنی نیستم و فکر می‌کنم که حضور حسن یزدانی در اردوها بسیار مفید و سازنده برای ما است.

زارع در خصوص اردوی اول تیم ملی، تصریح کرد: یک تشکر ویژه از فدراسیون کشتی دارم که اردوی اول ما در عراق برگزار شد، واقعا هم از نظر معنوی و هم از نظر روحی نیاز به چنین اردویی بود که امیدوارم در آینده نیز بتوانیم به عراق برویم. ضمن اینکه چنین سفرهایی رفاقت‌ها و دوستی‌ها را بین کشتی‌گیران و کادر فنی محکم‌تر می‌کند و خود این کار برای کل تیم ملی مفید خواهد بود.

وی در مورد امکانات اردویی، افزود: شرایط در این چند سال بهتر شده و در حال حاضر به حد عالی رسیده که همچنان قرار است به امکانات و تجهیزات کمپ تیم‌های ملی اضافه شود، جا دارد از فدراسیون کشتی که تمام تلاش خود را برای پشتیبانی از ما انجام می‌دهد قدردانی کنیم و وظیفه خود می‌دانیم که این زحمات را با کسب مدال و اهتزاز پرچم جمهوری اسلامی ایران در میادین مختلف جبران کنیم.

زارع در پایان خاطر نشان کرد: همانطور که گفتم هدفم المپیک پاریس است و برای تحقق این امر حتی در زمان تعطیلی اردوها نیز تمرینات خود را زیر نظر کادر فنی ادامه می‌دهم تا هر روز بهتر از دیروز باشم، چرا که حریفان نیز بیکار ننشسته‌اند و باید برای کسب موفقیت نهایت تلاش را کرد و اگر این تلاش با توکل بر خدا باشد قطعا نتیجه‌اش ختم به خیر خواهد بود.

۴۱۵۴