گل گهر یا سپاهان؛ صدرنشین لیگ کدام تیم است؟

گل گهر یا سپاهان؛ صدرنشین لیگ کدام تیم است؟

پایگاه خبری فوتبالی- صدرنشین لیگ در پایان هفته هشتم لیگ، کدام تیم است؟

به گزارش فوتبالی، پیروزی 2-4 گل گهر در بازی دیروز مقابل سپاهان، وضعیت صدر جدول را پیچیده کرده است. هر دو تیم گل گهر و سپاهان، 16 امتیازی هستند و تعداد گل زده و گل خورده و طبیعتا تفاضل گل آنها هم با یکدیگر یکسان است و حالا این سوال به وجود می‌آید که در چنین شرایطی کدام تیم را باید صدرنشین لیگ دانست.

درباره این موضوع دو روایت وجود دارد. با توجه به اینکه قرار است از این فصل، بازی رو در رو  و نه تفاضل گل ملاک جایگاه تیمها در جدول باشد، برخی رسانه‌ها مدعی شده‌اند که این قانون از ابتدای لیگ قابلیت اجرایی شدن دارد و به همین دلیل حالا که تعداد گل زده و خورده گل گهر و سپاهان با یکدیگر برابر است، شاگردان قلعه‌نویی به خاطر پیروزی مقابل سپاهان، جای تیم محرم نویدکیا را در صدر جدول گرفته‌اند.

بر اساس روایت دوم، قانون بازی رو در رو، فقط مربوط به هفته آخر است و تا آن زمان، تفاضل گل، جایگاه تیمها را در صدر جدول مشخص می‌کند و به همین دلیل، سپاهان به دلیل تعداد بردهای بیشتر به نسبت گل گهر، صدرنشین لیگ است.

اگر قرار به استناد به سایت سازمان لیگ باشد، روایت دوم صحیح است منتهی برخی اخبار غیررسمی حاکی از آن است که شاید سازمان لیگ بخواهد قانون بازی رو در رو را اعمال کند و به همین دلیل احتمال تغییر جدول وجود خواهد داشت.

نکته: اگر آلومینیوم در بازی امروز بتواند با اختلاف 3 گل تراکتور را شکست دهد، صدر جدول به رسول خطیبی و شاگردانش خواهد رسید.

عکس از اسماعیل خورتن

1984

176 نظر