گزارش‌روز؛ از سالن بدنسازی شخصی تا رژیم سخت‌گیرانه/ لوا چگونه لوا شد؟!

گزارش‌روز؛ از سالن بدنسازی شخصی تا رژیم سخت‌گیرانه/ لوا چگونه لوا شد؟!

پایگاه خبری فوتبالی - در فاصله یک روز مانده به برگزاری مراسم اهدای جایزه توپ طلا در پاریس، یکی از مهم ترین نامزدهای دریافت این جایزه را مورد بررسی قرار داده ایم.

به گزارش فوتبالی و به نقل از وب سایت رسمی بوندسلیگا، در آستانه برگزاری مراسم فرانس فوتبال و اهدای جایزه توپ طلا، نگاهی داریم به پنج نکته مهم موفقیت روبرت لواندوفسکی، مهاجم لهستانی و توانمند بایرن مونیخ:

1- فیتنس: مهاجم لهستانی بایرن مونیخ زمانی که در دورتموند حضور داشت، به دلیل داشتن بدنی عضلانی و تراش خرده به "بادی" شهرت پیدا کرد؛ البته واضح است که تمرینات مستمر از لوا چنین کیفیتی ساخته است؛ چرا که به گفته باچک، هم تیمی سابق او در لهستان، نمی توانید تصور کنید که او در گذشته چه قدر لاغر و کوچک بوده است.

روبرت سالن بدنسازی شخصی در خانه دارد و روزی نیست که از تمرین دست بردارد. همسر لوا یک متخصص تغذیه و تناسب اندام است که کمک بزرگی برای روبرت می باشد. البته روبرت تنها روی جنبه فیزیکی خود کار نمی کند بلکه به خوبی می داند که مسائل روحی اهمیت زیادی دارد. او می گوید: "گاهی اوقات تمرینات خاصی برای تمرکز خود انجام می دهم." 

این نکته برای روبرت لواندوفسکی نتیجه بخش بوده چرا که نوزده درصد از گل های او پس از دقیقه هفتاد و شش در بایرن مونیخ زده شده است.

2- تغذیه سالم: لواندوفسکی به جز تمرینات منظم، از رژیم سختگیرانه غذایی نیز بهره می برد. به گفته همسرش آنا، آن ها آرد گندم، شکر سفید، لاکتوز یا غذای سرخ شده مصرف نمی کنند، لواندوفسکی پس از دریافت جایزه کفش طلای 2020/2021 گفت: "از زمانی که 22 سالم شد، رژیم تغذیه مناسب را در پیش گرفتم تا بتوانم سال های زیادی بازی کنم، در آن زمان نمی دانستم می تواند میسر باشد یا نه، اما ادامه دادم و نتیجه بخش بود."

لواندوفسکی از 30 سالگی 111 گل از 291 گل خود را در بوندسلیگا به ثمر رسانده است؛ رکوردی که تنها از مانفرد بورگسمولر (117) پایین تر است.

3- خواب مناسب: پس از ورزش و تغذیه، خواب مناسب نیز یکی دیگر از موارد مهم در سلامتی است. این موضوع به اندازه ای برای روبرت لواندوفسکی مهم بوده است که یک متخصص خواب استخدام کرده است که زمان استراحت او را مدیریت کند، او جدا از این موضوع از یک اتاق خواب مناسب نیز برخوردار است، اتاق خواب بدون تلویزیون، ساکت، خاموش و 21 درجه حرارت، شاید کمی وسواس گونه به نظر برسد ولی لوا در مورد خواب خود می گوید: "باید به پهلوی چپ بخوابم زیرا راست دست هستم."

4- تمرینات عالی و کامل: یک کنایه در فوتبال وجود دارد که شما نمی توانید برای ضربات پنالتی تمرین کنید، ولی لواندوفسکی به وضوح چنین دیدگاهی را ندارد، او نمی خواهد هیچ چیزی را به شانس واگذار کند، او دارای یکی از بهترین آمار گلزنی ها در ضربات پنالتی است (90.2 درصد). شماره 9 بایرن مونیخ در سال های اخیر ضربات آزاد خطرناکی را نیز به تسلیحات خود افزوده است، این موارد در کنار دوندگی او می تواند نشان از ساعت ها تمرین او در زمین باشد، روبرت لواندوفسکی موضوعی مهمی در این مورد می گوید: "مهم نیست چه چیزی را به دست آوردید بلکه مهم این است که چه چیزهایی را می توانید به دست آورید."

5- ذهن سالم، بدن سالم: فوتبال باعث نشده که روبرت لواندوفسکی از دیگر مسائل زندگی خود غلفت کند، او در 2018 مدرک لیسانس خود را از دانشگاه ورشو در رشته آموزش و مدریت ورزشی به پایان رساند، عنوان پایان نامه او جالب بود؛ 'مسیر شهرت'.

روبرت لواندوفسکی بر خلاف بسیاری از بازیکن ها، طرفدار بازی های کامپیوتری نیست. در عوض دوست دارد زندگی نامه بزرگان ورزشی مانند مایکل جردن، تایگر وودز، یوست بولت و... را بخواند. به طور قطع، آیندگان در این لیست نام لواندوفسکی را قرار خواهند داد.

9404

408 نظر