دلفی: تمام تلاشم را به‌کار می‌گیرم تا به تیم ملی دعوت شوم

دلفی: تمام تلاشم را به‌کار می‌گیرم تا به تیم ملی دعوت شوم

پایگاه خبری فوتبالی- مهاجم ایرانی تیم گوریسای کرواسی می‌گوید آرزویش بازی کردن در منچستر یونایتد است.

به گزارش فوتبالی، یونس دلفی مهاجم سابق استقلال خوزستان که مدتی است در اروپا بازی می‌کند، بعد از حضور نه چندان موفق در شارلروای بلژیک به گوریسای کرواسی رفت. او که مدت زیادی به دلیل مصدومیت دور از میادین بود حالا به ترکیب تیمش برگشته و انگیزه بالایی برای آینده خود دارد. 

دلفی در گفت و گو با روزنامه همشهری صحبت‌هایی را درباره وضعیتش انجام داد که مشروح آن را در ادامه می‌خوانید:

**منتظرم تا گل بزنم و پاس گل بدهم

بعد از مصدومیتی که داشتم در اکثر بازی‌ها به میدان رفتم و خدا را شکر شرایط خوبی دارم. منتظر هستم تا هم گل بزنم و هم پاس گل بدهم. از حضور در گوریسا احساس خوبی دارم، اینجا همه‌‌چیز خوب پیش می‌رود.

**امسال 9 بازی برای گوریسا انجام دادم

پنج‌شش‌ماه دور از میادین بودم. آسیب‌دیدگی من از ناحیه کشاله ران بود، آن اوایل هم از این ناحیه مشکل داشتم که با درد تمرین و بازی می‌کردم ولی در ادامه شرایط سخت‌تر شد و با پارگی عضلات مواجه شدم. خدا را شکر الان شرایط خوبی دارم و در لیگ امسال 9بازی انجام داده‌ام.

**گوریسا و شانس قهرمانی؟

باشگاه هم‌اکنون شرایط لازم برای خرید بازیکن و تقویت تیم را ندارد. در لیگ کرواسی معمولا دینامو زاگرب قهرمان می‌شود و تیم قهرمان به پلی‌آف لیگ قهرمانان اروپا راه پیدا می‌کند. تیم‌های دوم تا چهارم هم شانس حضور در لیگ اروپا و لیگ کنفرانس را دارند و ما هم تلاش می‌کنیم تا بهترین عملکرد ممکن را داشته باشیم.

**ادامه همکاری با گوریسای کرواسی؟

من بازیکن قرضی هستم و از شارلوا به اینجا آمدم. امکان جدایی‌ام از گوریسا در تعطیلات زمستانی ژانویه وجود دارد. هنوز صحبتی در این زمینه صورت نگرفته ولی اگر هم اتفاقی رخ دهد با هماهنگی باشگاه شارلوا خواهد بود.

**شرایط فوتبال اروپا با ایران متفاوت است

شرایط فوتبال اروپا با آسیا متفاوت است و اینجا بازیکن از لحاظ ذهنی و فنی زود پیشرفت می‌کند. وقتی به اروپا آمدم متوجه شدم که فوتبال ایران و فوتبالیست‌های ایرانی در خیلی از زمینه‌ها از فوتبال روز دنیا عقب‌تر هستند و یکی از مسائل مهم، بحث یادگیری و تاکتیک تیمی است. در اروپا فوتبالیست باید ساده بازی کند، هر‌چند هر تیم یک یا دو بازیکن تکنیکی هم دارد ولی اینجا از ما می‌‌خواهند یک‌ضرب دوضرب بازی کنیم. در فوتبال اروپا بازیکنان از نونهالی و نوجوانی به‌خوبی آموزش می‌بینند ولی در ایران اینطور نیست. من متأسفانه در یک مقطع مصدوم شدم در غیراین صورت بیشتر می‌توانستم به هدف‌هایم برسم. حالا هم دیر نشده است.

**انگیزه برای حضور در تیم ملی

تمام تلاشم را به‌کار می‌گیرم تا دعوت شوم. اتفاقا آقای اسکوچیچ اینجا به دیدار من هم آمد و با یکدیگر صحبت داشتیم. برای تیم ملی آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم من هم در آینده دعوت شوم.

**دوست دارم در منچستریونایتد بازی کنم

همه می‌دانند که لیگ انگلیس بهترین لیگ دنیاست و دوست دارم یک روز بازی در لیگ این کشور را تجربه کنم. زمانی که رونالدو به منچستریونایتد رفت، طرفدار این تیم شدم و آرزو دارم یک روز در منچستر بازی کنم. لیگ اسپانیا و زبان این کشور را هم دوست دارم.

**من و قلی‌زاده با اسپانیا می‌رویم

کمی زبان اسپانیایی بلد هستم و دوست دارم بیشتر یاد بگیرم. البته انگلیسی را بلد هستم. من و علی‌ قلی‌‌زاده دوست داریم یک روز در اسپانیا بازی کنیم.

**شرایط لیگ ایران؟

تا جایی که وقت داشته باشم بازی‌ها را می‌بینم و اگر هم نشد نتایج را دنبال می‌کنم.

**به فوتبال ایران برنمی‌گردم

اصلا به فکر بازگشت به فوتبال ایران نیستم. دوست دارم در فوتبال اروپا چالش‌های جدیدی را تجربه کنم.

۴۱۵۴